Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Discutii intre pasionati.
Scrie răspuns
GEO
Mesaje: 736
Membru din: 12 Iun 2008, 15:48

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de GEO »

Dupa ce a castigat Wimdbledon, Djokovic a aparut cu acest ceas:

http://www.seiko-astron.com/#8x_series/3
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de Clipper »

Departe de a fi o noutate, poartă de multă vreme Astron.
GEO
Mesaje: 736
Membru din: 12 Iun 2008, 15:48

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de GEO »

Stiu ca nu este o stire despre ceasuri dar nu m-am putut abtine. Ma intreb daca nu cumva si ceasurile inteligente vor putea fi controlate in acest fel, iar unii indivizi ar putea sa ne localizeze sau sa ne acceseze aceste dispozitive...

http://www.mediafax.ro/externe/hackeri- ... o-14622744
GEO
Mesaje: 736
Membru din: 12 Iun 2008, 15:48

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de GEO »

A auzit cineva de aceasta companie? Se pare ca au produs calibre knetice pentru Swatch, Tissot, Omega and Longines (seria de autoquartz-uri de la ETA).

http://www.kinetron.eu/about-kinetron/history/
Nicu
Mesaje: 1138
Membru din: 28 Sep 2008, 19:17

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de Nicu »

Eu am citit pe undeva ca mecanismele sint fabricate de Fossil... in Elvetia.

De fapt am citit aici :
http://wornandwound.com/2014/04/04/zodi ... -comeback/

Fossil a cumparat Zodiac-ul si au dat drumul la productie . Sint curios cum arata noul Sea Wolf.
Claudiu scrie:Da,este de vazut ce mecanisme au,mai exact sursa lor.Sunt si eu curios.dar la pretul asta ma indoiesc ca se vor cumpara f.multe.Sunt optiuni mai bune ,cred eu,in acesti bani.

Toate cele bune

Nicu
[b]"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and beat you with experience"- Mark Twain[/b]
We all are born ignorant, but one has to work hard to remain stupid. Benjamin Franklin
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de Achraf »

Nicu scrie:Eu am citit pe undeva ca mecanismele sint fabricate de Fossil... in Elvetia.

Fossil a cumparat Zodiac-ul si au dat drumul la productie . Sint curios cum arata noul Sea Wolf.

Nicu
Pai o sa arate ca un lup hipster labartat la o piscina!

Deci trecem si Zodiacul la ... fosile!

Uite d-aia imi place antroplogia!
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
seba
Mesaje: 1855
Membru din: 16 Iul 2010, 22:32
Localitate: Tulcea

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de seba »

Zodiac probabil o sa fie dotat cu STP1-11,care nu este un mecanism ieftin
http://www.ablogtowatch.com/is-fossil-r ... tic-watch/
Un Fossil echipat cu acest mecanism costa cam 900 $
valentin1234
Mesaje: 3147
Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Localitate: Dublin

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de valentin1234 »

Un Fossil echipat cu acest mecanism costa cam 900 $
Stii cum se spune, prost nu-i cine cere! 8) Inca o galusca marca Fossil :evil:
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)
Nicu
Mesaje: 1138
Membru din: 28 Sep 2008, 19:17

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de Nicu »

"Sa vedem, sa vedem !!! " cica a zis orbul .


Toate cele bune

Nicu

Achraf scrie:
Nicu scrie:Eu am citit pe undeva ca mecanismele sint fabricate de Fossil... in Elvetia.

Fossil a cumparat Zodiac-ul si au dat drumul la productie . Sint curios cum arata noul Sea Wolf.

Nicu
Pai o sa arate ca un lup hipster labartat la o piscina!

Deci trecem si Zodiacul la ... fosile!

Uite d-aia imi place antroplogia!
[b]"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and beat you with experience"- Mark Twain[/b]
We all are born ignorant, but one has to work hard to remain stupid. Benjamin Franklin
Avatar utilizator
bogdanmb
Mesaje: 126
Membru din: 04 Ian 2009, 06:13
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de bogdanmb »

e interesant conceptul Interchangeable Watches With Quick-Change Straps ca e folosit un mecanism quartz japonez... asta e, au incercat sa iasa cat mai ieftin, dar conceptul de schimbare rapida mi se pare foarte interesant. as fi curios de ceva similar din partea SSIH de exemplu ;)
cu stima,
bogdan buza
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de Achraf »

Christopher Ward introduces the C9 5 Day Small-Second Chronometer

http://www.salonqp.com/updates/new_watc ... gn=DM37933
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de Zar »

Citizen - Satellite (cal. F150) : http://www.citizenwatch.com/en-us/watch ... CC3005-85E

Recent lansat si evident cel mai evoluat tehnic. Din pacate personal nu-mi place la design ...
Nici unul nu se compara cu primul aparut, e cel mai spectaculos - dupa gustul meu.
AR1070-56E
Avatar utilizator
Ahile
Mesaje: 238
Membru din: 18 Sep 2014, 05:45
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.

Mesaj de Ahile »

Foarte bun articolul despre Rolex. Merita citit!
Scrie răspuns