Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 18 Apr 2024, 23:51

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
MesajScris: 29 Dec 2018, 13:31 
Neconectat

Membru din: 11 Noi 2016, 11:15
Mesaje: 37
DGTime scrie:
Tot pe ebay.de e disponibil și SARB033 la fel, cu livrare gratuită în UE, 415 EUR:
https://www.ebay.de/itm/SEIKO-SARB033-M ... :rk:1:pf:0


Multumesc pentru facilitarea unei achizitii excelente! Linkul este farte util! Piesa a venit repede, o port de aproape 3 săptămâni si in fiecare zi îmi place mai mult decât în ziua anterioară. Acuratețea este fenomenală + 4s/săptămână. Doar la cele doua Miyota din colectie (9100 si 8203)am mai întâlnit așa o acuratețe direct din cutie, fără reglare ulterioara achiziției.
Evident cureaua originală a rămas in cutie după prima zi de purtare. E prea țeapănă. Aveam o curea de piele maro foarte potrivită, așa că a fost "turnată" toată chestia.
Acum colecția a început să se rotunjească frumos.
LA MULȚI ANI!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 07 Mar 2019, 19:53 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2018, 14:29
Mesaje: 15
Vreau si eu un Seiko Sarb17 Alpinist dar e mai greau de gasit, singurul magazin unde am mai gasit este la shopping in japan dar este 468 $ plus transport 18 $ la care se mai adauga tva-ul si taxa vamala la destinatie :shock:
Alta sursa ce am gasit este vanzatorul recomandat de voi de pe ebay free-duty-3rdzone care este din Hong Kong dar se pare ca trimite de undeva din EU pt evitarea taxelori suplimentare, pretul de pe ebay este 435 euro un pret OK.
Am inteles ca cateva persoane au cumparat de la el, cat timp a durat transportul si cu ce a fost trimis si de unde? A fost ok ceasul, adica nefolosit fara zgarieturi in ambalajul original?


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 07 Mar 2019, 21:06 
Neconectat

Membru din: 05 Iul 2016, 14:40
Mesaje: 273
Poate sunteti interesat si de ofertele acestea de pe olx
https://www.olx.ro/oferte/q-seiko-Alpinist/


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Mar 2019, 21:04 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2018, 14:29
Mesaje: 15
Multumesc am vazut acele anunturi, dar doresc sa cumpar un ceas nou.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 08 Mar 2019, 21:56 
Neconectat

Membru din: 16 Iul 2010, 22:32
Mesaje: 1855
Localitate: Tulcea
Cel vandut de Gataca este nou,iar vanzatorul este ok.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Mar 2019, 10:48 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2018, 14:29
Mesaje: 15
Da stiu ca este nou, dar eu sunt din Oradea si nu am cum sa verific ceasul iar despre firmele de curierat mai bine nu discutam am avut multe probleme, pur si simplu nu le pasa ca scrie fragil pe un colet, luna trecuta am primit un acumulator fuji crapat care a fost verificat inainte de livrare si ambalat corespunzator cu mai multe straturi de folie cu bule...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Mar 2019, 11:00 
Neconectat

Membru din: 22 Noi 2016, 21:34
Mesaje: 525
Localitate: Focsani
Roaga-l pe baiatu ala cu elicopter sa de-a o fuga pana in bucuresti sa-l aduca el :lol: glumesc!

_________________
I lost faith in humanity.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Mar 2019, 11:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Ian 2017, 01:17
Mesaje: 2266
Are balans cu antisoc, safir gros, stai linistit...de verificat poate te ajuta colegul care-l cunoaste pe Gataca...se poate rezolva, zic eu!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Mar 2019, 11:33 
Neconectat

Membru din: 05 Iul 2016, 14:40
Mesaje: 273
Nu am patit niciodata sa imi ajunga ceasurile afectate de la curierat desi am primit de ordinul zecilor pana acum (bineinteles fiind ambalate corespunzator). Vedeti ce e posibil sa vi-l fi trimis asa si vanzatorul degeaba zice el ca l-a ambalat foarte bine, mai ales ca daca il ambala cu asa multe straturi de folie cu bule riscul de a se crapa este minim. Eu cred ca folosind motivatia aceasta a scapat de un produs degradat:(


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 09 Mar 2019, 13:24 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2018, 14:29
Mesaje: 15
mihaib78 scrie:
Nu am patit niciodata sa imi ajunga ceasurile afectate de la curierat desi am primit de ordinul zecilor pana acum (bineinteles fiind ambalate corespunzator). Vedeti ce e posibil sa vi-l fi trimis asa si vanzatorul degeaba zice el ca l-a ambalat foarte bine, mai ales ca daca il ambala cu asa multe straturi de folie cu bule riscul de a se crapa este minim. Eu cred ca folosind motivatia aceasta a scapat de un produs degradat:(

Nu cred ca avea interesul sa-mi trimita crapat, oricum a fost foarte de treaba, am primit alt acumulator si a platit si returul produsului defect, probabil a fost vina firmei de curierat, ei (adica firma de unde am cumparat) sunt reprezentanti oficial a unei firme din germania si nu cred ca au trimis intentionat un acumulator cu probleme.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 11 Mar 2019, 18:31 
Neconectat

Membru din: 06 Apr 2018, 22:48
Mesaje: 35
Eu am cumpărat de la 3dzone un SARB017 și apoi un SARB035 și pot sa spun ca a fost o tranzacție fără cusur. Se expediază din UK, cu Royal Mail și apoi GLS, coletul poate fi urmărit. Durează cam 3 săptămâni livrarea în România. Evident nu ai taxe vamale. Câteva zile trec pana când ei vad banii transferați de Visa in cont. Dacă mai ai întrebări poți sa ma contactezi direct pe danielgavrus@gmail.com. Acum câteva zile un SARB017 era către 435 eur.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 14 Mar 2019, 19:54 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2018, 14:29
Mesaje: 15
Multumesc pt. raspuns, ieri am comandat un SARB017 de pe 3rdzone am pus niste intrebari inainte de a comanda la care au raspuns rapid si au confirmat ca livrarea se face din UK deci fara taxe suplimentare :D
Am vorbit si cu cei de pe shoppinginjapan si am intrebat cum sta treaba cu transportul si cu declaratia vamala (pe situl lor era specificat ca la cerere, se poate declara valoare mai mica) deci daca platesti cu cardul sau cu paypal nu se poate modifica valoarea declarata, daca se face plata cu transfer bancar se poate declara valoare mai mica pe riscul cumparatorului.
Oricum pretul de achizitie de pe shoppinginjapan era aproape egal cu pretul de pe ebay la care se mai adauga taxele vamale...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 26 Mar 2019, 17:04 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2018, 14:29
Mesaje: 15
A sosit :D In realitate arata mult mai bine decat in poze sau pe youtube. Am platit in data de 13 martie si in 22 martie a sosit coletul. Se pare ca am avut noroc si am prins ultimele bucati disponibile, momentan apare stoc 0 la vanzatorul respectiv.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 02 Apr 2019, 22:32 
Neconectat

Membru din: 06 Apr 2018, 22:48
Mesaje: 35
Felicitări! Să-l porți mult și sănătos!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
MesajScris: 04 Apr 2019, 18:44 
Neconectat

Membru din: 15 Dec 2018, 14:29
Mesaje: 15
Multumesc
A aparut si versiunea noua limitata la 1959 bucati destinata pietei USA la pretul de 600$ SPB089 cu cadran albastru. :roll:
Arata bestial culoarea albastra:Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 50 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România