Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 26 Apr 2024, 00:19

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Zenith Manufacture - pareri
MesajScris: 01 Oct 2021, 07:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2009, 19:28
Mesaje: 3259
Bravo, este foarte tare ceasul!

Da, e model mai nou ca ce ai vrut prima data, aspect contemporan, cutie/ambalaj complet schimbate, cred ca atunci depasisera si momentul cu carcase complet dedicate pentru bratara vs carcase doar pentru curea piele.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Zenith Manufacture - pareri
MesajScris: 01 Oct 2021, 08:56 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3136
Localitate: Dublin
Felicitari si de la mine! Sa-l porti sanatos si sa te bucuri de el!

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Zenith Manufacture - pareri
MesajScris: 01 Oct 2021, 10:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Iun 2012, 00:32
Mesaje: 1967
Localitate: Bucuresti
Multumesc!

Achraf,
Da, am vazut acel Impresario pe care l-ai postat recent si mi-am dat seama ca e vorba de 680, intr-adevar, un ceas foarte frumos.
Legat de ZEP, cred ca un Ebel m-ar tenta si pe mine, ca si acelea sunt foarte affordable, chiar sub 2000 euro gasisem unul de 40mm full set. Arata foarte bine.

Clipper,
S-ar putea sa ai dreptate legat de carcasa. Modelul meu a venit cu deployant original, curea aftermarket si am vazut pe alte siteuri ca aceeasi referinta e doar cu curea si deployant.
La ce cautasem initial erau doua variante: buckle clasp si bratara.
Eticheta de pe cutie are mentiune BLK STRP - ma gandesc ca e pentru black strap.
Imagine
Imagine

Chiar aseara ma uitam si am vazut ca optiuni pentru Zenith sunt. Iar cele cu 670, carcasa dreptunghiulara, se pot gasi si sub 1000 euro. :o :o

Cu ceva luni in urma am gasit un Zenith vintage, total conjunctural si pentru ca era un pret bun am decis sa il cumpar. Dar probabil nu o sa il port niciodata si o sa il vand. Intr-adevar, calitatea Zenith se vede si pe piese din anii 50.
Daca sunt interesati, PM me.
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România