Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 19 Apr 2024, 06:21

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sfat achizitie
MesajScris: 14 Noi 2021, 15:07 
Neconectat

Membru din: 26 Mar 2021, 13:51
Mesaje: 3
Buna ziua. Este prima data cand intru pe acest forum, in cazul in car nu am postat unde trebuie imi cer scuze.
Vreau sa imi cumpar un ceas automatic si au ramas in finala aceste doua modele. Orice sfat sau parere este binevenit(a)

https://www.bb-shop.ro/ceas-de-mana-mid ... 58036.html

https://www.bb-shop.ro/ceas-de-mana-cer ... 66319.html

O a doua intrebare.Am tot citit si am inteles ca ceasurile automatice necesita revizie la 3-4 ani. Voi unde faceti aceste revizii ? Ma gandesc ca nu se pot face la orice amarat de ceasornicar (Eu sint din Braila). Multumesc anticipat


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sfat achizitie
MesajScris: 14 Noi 2021, 15:59 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 15:39
Mesaje: 2067
Localitate: Bucuresti
Bun venit pe forum.

Ambele ceasuri se încadrează cam în același palier de preț și calitate, au mecanisme similare, finisările sunt și ele cam pe acolo. Principala diferență este tipul de ceas - Certina e un diver, cu WR mult mai mare (300). Mido în schimb e un ceas ceva mai elegant și, poate, polivalent. Depinde mult unde și cum veți purta ceasul. Eu unul aș merge pe Mido.

În privința servisării, dacă nu găsiți un ceasornicar priceput în Brăila, există opțiunea de a trimite prin curier ceasul într-altă localitate. Din fericire, există încă în România o mână de ceasornicari extrem de buni profesioniști, printre ei numărându-se chiar proprietarul forumului de față, Claudiu Burlan din Arad, care vă va putea ajuta cu siguranță cu revizia când va veni momentul.

Succes la achiziție.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România