Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 13 Mai 2024, 22:55

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Intrebare Ceas Fossil
MesajScris: 16 Ian 2021, 21:06 
Neconectat

Membru din: 16 Ian 2021, 20:55
Mesaje: 1
Buna seara!

Am primit recent cadou un Fossil FS5699 si din pacate, l-am scapat recent pe gresie, iar la ceva timp dupa am observat ca nu mai functiona. Initial, desi il aveam de putin timp, am sperat sa fie vorba de baterie si sa nu aiba legatura cu cazatura, am fost la un ceasornicar si din pacate nu era vorba de baterie. Desi nu a facut o verificare amanuntita deoarece nu aveam timp la momentul respectiv, a apucat sa observe faptul ca nu arata ora intr-un mod corect - am atasat doua poze care sper sa faca mai clar - n-am reusit sa pun direct in cadrul postarii deoarece nu parea sa mearga optiunea de browse: asa arata cand e ora 12: http://www.fileshare.ro/e3427277821 / asa arata cand e ora 12:30: http://www.fileshare.ro/e3427277822. Are cineva idee ce ar fi de facut, daca as putea face eu ceva pentru a remedia/ce s-ar fi putut defecta/la ce costuri s-ar ridica o eventuala reparatie? In garantie cel mai probabil nu mi-l primeste, are o foarte mica urma in partea stanga care da de inteles ca ar fi fost scapat pe jos...

Multumesc anticipat pentru raspuns!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intrebare Ceas Fossil
MesajScris: 17 Ian 2021, 17:53 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12162
Localitate: ARAD
Sincer nu cred ca este un lucru pe care sa-l poti face singur,chiar daca este nevoie doar de repozitionarea aratatoarelor.Si nu cred ca este numai atat,dat fiind ca ceasul nici nu functioneaza.

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România