Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 04:13

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 214 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Ceasul de 500 lei
MesajScris: 15 Mar 2018, 12:54 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2018, 12:51
Mesaje: 2
dstefan scrie:
400 lei am dat pe

ORIENT MAKO BLACK

Imagine


Il am de 6-7 luni si sunt foarte multumit de el,e solid,bine finisat,intr-un cuvant: practic.La inceput ma enerva faptul ca o lua inainte,eram obisnuit cu ceasurile quart(Tissot PRS 516 eta-G10(145eur-ocazie),Casio ef-200(300 lei-2005)),dar dupa ceva timp mi-am dat seama ca nu ma deranjeaza deloc avansul(undeva pe la +10sec/zi),chiar e folositor,asa ajung si eu la timp la munca :)!
Cand l-am cumparat,m-a atras designul,marca(auzisem eu ceva de Orient cu mult timp in urma :roll: ),WR,functia day-date(cateodata uit ziua :) ) si faptul ca e automatic,motivul pt care l-am cumparat e ca mi s-a parut prea mult 360 lei o bratara metalica pt Tissot (cea de piele s-a rupt) si ramasesem doar cu Casio,care saracul a indurat multe si a ramas ceasul de "tavaleala",asa ca m-am ales cu un ceas "bun la toate",da bine si la camasa si la tricou :D !

P.S.: Imi lipseste din cand in cand cronograful............ da cu timpul se rezolva :wink: .
P.P.S: Scuze pt poze! :oops:

iEdi : multumiri pentru "spargerea ghetii" ! Pozele sunt ok, dar din pacate una a trebuit sacrificata ...


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ceasul de 500 lei
MesajScris: 15 Mar 2018, 12:58 
Neconectat

Membru din: 15 Mar 2018, 12:51
Mesaje: 2
as dori sa va intreb despre ceasurile turbillon calvaneo placate cu aur si cu diamante[aproximativ 8 la 1 mm] sunt bune la 900 lei?carcasa placata cu aur,geam cristal ,8 diamante 1mm lipite pe ecran


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ceasul de 500 lei
MesajScris: 15 Mar 2018, 14:23 
Neconectat

Membru din: 20 Aug 2012, 20:57
Mesaje: 3133
Localitate: Dublin
dimbo scrie:
as dori sa va intreb despre ceasurile turbillon calvaneo placate cu aur si cu diamante[aproximativ 8 la 1 mm] sunt bune la 900 lei?carcasa placata cu aur,geam cristal ,8 diamante 1mm lipite pe ecran


NU, nu sunt bune! Nici la 900 lei si nici la 90 de lei.....

Spor!

_________________
"If you wear what you love, you've made a good choice!"
"Cand am plecat, v-am lasat saraci si prosti! Cand m-am intors v-am gasit si mai saraci si mai prosti!"
(C. Brancusi)


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Ceasul de 500 lei
MesajScris: 23 Mar 2018, 10:51 
Neconectat

Membru din: 06 Apr 2017, 17:31
Mesaje: 80
Imagine

Va salut!

Il am de cateva zile si imi place destul de mult modelul acesta foarte minimalist. L-am vazut pe internet de multe ori dar niciodata nu m-am gandit sa il vad "live" pana aseara. Pacat ca nu se vede din poze dar cadranul are un sunburst effect foarte frumos. Pretul a fost ok-ish, ~450 lei.

PRO:
-cadranul foarte frumos
-model foarte minimalist
-se aseaza foarte bine sub maneca camasii
-safir

CONTRA:
-placat pvd...ma astept in 2-3 ani sa prinda uzura
-foarte subtire si parca nu se aseaza atat de bine pe o incheietura mica.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 214 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România