Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 29 Mar 2024, 08:01

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 184 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 14:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Mesaje: 1720
Localitate: Bucuresti
Imagine

Si a sosit si momentul mult asteptat. Fiecare a votat cu cine a vrut, iar din urna a iesit cine a trebuit :P
Felicitari inca o data Achraf! Meritat 100% atat pentru prezentare, cat mai ales pentru intreaga activitate de pe acest forum!!!
Aplauze, din nou :!:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Felicitari Claudiu, Grig si tuturor celor implicati in realizarea acestui ceas! Ceasornicar.ro 2011!

_________________
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 14:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Mesaje: 1720
Localitate: Bucuresti
O mana criminala l-a deschis!

Imagine

si iar discutii :lol:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Eu sunt convins ca dupa aceasta intalnire, am ramas cu totii cu zambet pe fata!

Imagine

Inca un ceas:

Imagine

Timpul a zburat, pe nesimtite...

Imagine

Imagine

Imagine

A fost minunat! Ati fost minunati! Multumesc!

_________________
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 14:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Ian 2008, 13:12
Mesaje: 888
Localitate: Bucuresti
O prezentare de senzatie, multumim! :D

_________________
If time is money, I'll spend my money on time.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 14:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Mesaje: 1720
Localitate: Bucuresti
Of si nu pot sa editez! Am uitat ceva, desi poza am pus-o!
Multumesc Tavi Harega - t_a_v007, pentru ca te-ai gandit si culmea, ai si reusit :mrgreen: , sa faci cate un breloc cu Ceasornicar.ro pentru fiecare participant!

_________________
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 14:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Mesaje: 1720
Localitate: Bucuresti
Multumesc catalin.v (m-ai citit :) ), zaytsuca si controller pentru cuvintele frumoase!

_________________
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 15:37 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8186
Multumesc dragilor!
Citind aceste randuri si vazand fotografiile cred ca m-am emotionat din nou - poate la fel de tare ca atunci cand voi ati decis ca ceasul sa ajunga in colectia mea, iar Claudiu mi l-a inmanat cu bucurie si emotie!
Sunteti minunati si cred ca aceasta intalnire de la Rasnov ne-a energizat si ne-a facut sa ne dam seama ca sunt mult mai multe lucruri care ne unesc decat care ne despart - si vom avea de-aici inainte mai multa grija de forumul nostru si de colegii nostri de forum, iar cei ce n-au fost isi vor insusi spiritul de camaraderie emanat de "Ceasornicar.ro - Rasnov 2011"!

Sa le multumm si lui zaytsuca pentru prezentarea "Lemania 5100" (si sa dea Domnu' sa ti-l iei pina la anul si sa ni-l prezinti ... cu tot cu detaliil etehnice de rigoare :D ), lui Ghita pentru ca ne-a (re)deschis ochii despre piata bunurilor de lux din China, dar si pentru curelele de ceas si calendarele pe care nui le-a facut cadou, si lui :mrgreen: Bob13 pentru inedita prezentare, si nu in ultimul rand celor care au adus ceasuri spre delectare, dar si celor care s-au delectat cu ceasurile prezentatorilor.
Si sa nu le uitam nici pe doamnele si domnisoarele prezente, care au adus o pata frumoasa de culoare printre masculii colectionari :mrgreen: si sa le uram o primavara frumoasa si multele asemenea, mai ales ca ieri a fost 1 Martei si urmeaza si 8 Martie!

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 15:53 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 15:39
Mesaje: 2067
Localitate: Bucuresti
Extraordinara prezentare ate14. Nu-i putin lucru sa reusesti in cuvinte putine sa pui atat de mult suflet, pasiune, spirit camaraderesc, emotie. Eu asta am citit printre randuri si am vazut in fotografii si mi-au fost de ajuns sa-mi sporeasca regretul ca nu m-am putut si eu alatura acestei intalniri. Felicitari inca o data!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 16:23 
Neconectat

Membru din: 22 Ian 2009, 21:09
Mesaje: 1224
ate14 scrie:
Incerc sa fac un mic rezumat fotografic al intalnirii, daca sunt fotografii care lezeaza imaginea cuiva, va rog sa ma anuntati si sterg :roll:

Usor, usor ne-am strans, cu mic, cu mare :)
...



Pai da, parca nu regretam deja destul ca nu am putut sa ajung ... lasa ca vedem noi data viitoare ... desi parca asa am zis si anul trecut :roll:

Multumim - excelenta prezentare pentru cei ce nu au reusit sa ajunga!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 17:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Mesaje: 1720
Localitate: Bucuresti
Si multumim, inca o data, Claudiu si Ceasornicar.ro! La anul sa fim aceeasi + multi multi altii!

_________________
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 17:37 
Neconectat

Membru din: 14 Apr 2009, 21:24
Mesaje: 565
ate14 scrie:
Si multumim, inca o data, Claudiu si Ceasornicar.ro! La anul sa fim aceeasi + multi multi altii!



Multumim! :)

_________________
Some people call it obsession, i call it passion.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 19:54 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Mesaje: 8186
Citat:
Mai la subiect: va rog, mai multe impresii despre bucate, bautura, cu ce v-ati mai jackmanit la fata locului, ce soi de vin a adus Liviu, era capsunica? ceva despre cazare, confort? papa-bun a fost ? s-a lasat si cu noi achizitii la fata locului?- ati fi scapat de taxa de curierat ! mai aveti poze? da' impresii? ceva pe la vara, cand suntem in concediu, undeva in Sibiu (ca tot a fost capitala europeana) sau in Bucovina nu va bate gandul?

Astept de la voi mai multe... si mai cu viata!


Ce sa zic - mie/ noua (grupul meu venit cu masina de la Bucuresti a fost de 4) ne-a placut teribil, dar sa punctez:
1. Cazarea - excelenta, si nu doar ca raport calitate / pret. Camere mari, caldura (muuulta!), terasa / balcon pentru "viciosi". Eu am avut si jacuzzi :P !
2. Sala pentru "conferinta" adecvata si primitoare. La un moment dat nu mai voiam sa plecam de-acolo, striga Claudiu dupa noi sa mergem odata la masa!
3. Locul unde s-au servit bucatele: primitor, ocupat aproape in exclusivitate de catre "ceasornicari.ro" :D .
4. Bucatele: servite in regim a la carte, deci dupa dorinta si putinta, s-a respectat orice preferinta, fara timpi indelungati de asteptare. Eu am mancat mai "subtire" pentru a ramane in greutate pt Marathon :wink:
5... dar la bunatatile bahice nu m-am pututu abtine! Palinca de pruna adusa de Liviu a fost un deliciu, Colonelul Jack s-a dus si el ca uns pe gat, berea Heineken a-ncercat sa stinga (fara succes!) setea de ceasuri, vinul Merlot sec adus de Liviu a fost "luat la rost" strasnic de catre un grup de entuziasti care l-au dovedit pina la urma in prima seara (dar "abia" la 5 dimineata!), o alta sticla de whisky Grand McNish Pure Old Malt a avut aceeasi soarta in a doua seara, la fel o sticla de vin alb (varsat) de Dealu Mare; din ce-am mai vazut ate14 a asortat la niste bunataturi culinare o sticla de vin alb demidulce (probabil sa mai indulceasca situatia cu Borel Cocktail pentru prietena lui!).
6. La desert s-au servit papanasi si alte cele (avem poze?)
7. Vizita la Cetate a fost o poezie, de la bataia cu zapada, pina la poza de grup, de la mersul cu tractoreata si pina la bancurile bune spuse cu mult talent de grig, radu.d , Liviu sau impricinatul, de la cumpararea de martisoare pentru prezentele feminine din vietile noastre si pina la rasul discret sau sanatos al lui adrian (vezi ca ochii tai albastri au facut ceva victime ;-)).
Am plecat de-acolo cu regretul ca nu am pututu sta mai mult, sau ca nu ne putem vedea mai des.

Dar ca sa va mai completati imaginea: ori noi (4) i-am cucerit pe niste olteni, ori ei ne cucerira pe noi, ca ne hotararam sa ne facem vacanta de Paste impreuna la fratii bulgari, uite-asa ne hotararam, unde bauturile lor de all inclusive vor fi inlocuite cu palinca si vinul rosu de care v-am vorbit!

_________________
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 20:21 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Eu va multumesc tuturor celor care ati sacrificat un weekend pentru a veni la aceasta intilnire. :wink:
Nu pot adauga foarte multe la cele spuse deja-ate14 si Achraf au facut un rezumat excelent-decit ca personal ma bucur ca v-am intilnit sau reintilnit.
Acesta este spiritul ceasornicar.ro! :wink:
Multumesc!

Si astept in continuare poze si pareri!

Achraf,

Ceasul a fost dat cu drag si sper sa-ti aminteasca de acesta intilnire ori de cite ori iti vor cadea ochii pe el! :wink:

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 21:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Mesaje: 2622
Localitate: Banat
Gherghin Nicolae si Liviu si-au marit colectiile scpandu-l pe Grig de cateva ceasuri! Eu zic ca ofertele au fost destule si pentru toate buzunarele. Mancarica a fost buna, cazarea la fel, compania selecta. Preturile au fost bune zic eu, tragand linie eu am cheltuit 250 lei si nu am dus lipsa de nimic...

In prima seara cu Nicu Gherghin si cu Radu.d am stat pana pe la de dimineata si nu am admirat doar ceasuri, sincer sa fiu nici nu vreau sa ma gandesc ce se inatmpla daca se isca vreo polemica legata de vrun mecanism si ne apucam dedesfacut ceasuri :?:

In seara 2 am fost mai mosnegi si ne-am dus la somn pe la 4. Tare mult mi-a placut, si cred ca am sa repet lucru asta o bucat abuna de vreme.

Achraf a ramas fara o sticla de vin de prin Argentina, vad ca e modest si nu zice nimic...nici noi nu am zis cand am baut-o asa ca iti zic acum: mersi! Data viitoare e din partea mea! Iar palinca lui Liviu...grade multe si vise in culori.

SI acum poze. Scuzati calitatea, sunt facute ori cand eram ametit de fericire(:d) ori cand imi reveneam din aceea fericire.
Sunt aceleasi poze, puse in 2 locuri ca poate 1 e mai rapid decat altul la download.

http://www.4shared.com/file/403JBVbV/24 ... nicar.html

http://dl.transfer.ro/24-26.02.2011_ras ... 47a321.rar

_________________
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 02 Mar 2011, 22:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Ian 2009, 15:57
Mesaje: 350
Localitate: Craiova, Dolj
Va scriu cam tarziu, dar nu vreau sa pierd prilejul sa va multumesc la toti cei care au fost prezenti si cei care ne-au salutat virtual. Foarte frumoasa prezentarea lui Alex. Mi-a placut si expresia "timpul a zburat pe nesimtite" pentru ca exact asa a si fost (nu prea am dormit mult pentru a sta cat mai mult de vorba cu acesti oameni).

Sper sa ne vedem tot anul acesta :D.

_________________
5 tics per second
If only I had known, I should have become a watchmaker." Albert Einstein
"It's a fugazi, forget about it"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Intilnire ceasornicar.ro 2011
MesajScris: 03 Mar 2011, 01:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
Claudiu scrie:
Acesta este spiritul ceasornicar.ro! :wink:
Multumesc!


Da Claudiu, asta este spiritul forumului, astia sunt oamenii in esenta: cu bun simt, oameni de caracter...
Ma intreb daca pe alte forumuri se mai organizeaza acest tip de intalniri, pe termen de 2-3 zile, in cadru festiv.

Sunteti minunati!, e o cinste pentru mine sa fiu membru al acestui forum si sa va cunosc pe o parte din voi.
Achraf, te-au cucerit oltenii, deja vorbesti ca ei, te vad maine-poimaine cu prazul la facultate... felicitari pt. trofeu...
Ate14, ultimele tale fotografii cu porumbeii m-au lasat mut de admiratie... nu numai ca sunt clare dar reusesti sa prinzi imagini de o compozitie superba... daca ma ia si pasiunea foto-ului, ma alunga sotia de-acasa...

Cred ca aceste intalniri determina membrii sa se respecte mai mult intre ei... cu siguranta sunt niste reusite!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 184 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România