Identificare Ceas Roger Dubuis

Aici vor fi postate toate cererile de identificare. Nu se fac evaluari.
Încuiat
cristina58
Mesaje: 3
Membru din: 10 Sep 2014, 09:19

Identificare Ceas Roger Dubuis

Mesaj de cristina58 »

As dori sa stiu daca ceasul din pozele mele, este identic cu Roger Dubuis Excalibur Chronograph RDDBEX 0125.
Nu stiu cum sa atasez fotografiile.
Razvee
Mesaje: 2069
Membru din: 08 Noi 2009, 15:39
Localitate: Bucuresti

Re: Identificare Ceas Roger Dubuis

Mesaj de Razvee »

Fals destul de grosolan.
Avatar utilizator
otvos-bruno
Mesaje: 1816
Membru din: 17 Oct 2010, 21:45
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Identificare Ceas Roger Dubuis

Mesaj de otvos-bruno »

Fake! :roll:
https://www.facebook.com/otvos.bruno.photography/

"Simplitatea este sofisticarea extremă."
Leonardo da Vinci
Avatar utilizator
Clipper
Mesaje: 3273
Membru din: 21 Sep 2009, 19:28

Re: Identificare Ceas Roger Dubuis

Mesaj de Clipper »

Asa arata unul original: http://www.luxurybazaar.com/items/itemi ... X0125.html

A se vedea pretul si faptul ca e o editie limitata.
cristina58
Mesaje: 3
Membru din: 10 Sep 2014, 09:19

Re: Identificare Ceas Roger Dubuis

Mesaj de cristina58 »

Clipper scrie:Asa arata unul original: http://www.luxurybazaar.com/items/itemi ... X0125.html

A se vedea pretul si faptul ca e o editie limitata.
Multumesc pentru raspuns.Nu stiu daca este original sau nu,insa voi face poze mai bune si voi reveni.Cu stima.
Avatar utilizator
george.traista
Mesaje: 33
Membru din: 08 Mai 2013, 09:03
Localitate: Timisoara, Romania

Re: Identificare Ceas Roger Dubuis

Mesaj de george.traista »

Deja 3 colegi au spus ca nu este original. Daca faci comparatia cu cel original o sa vezi ca difera foarte mult, de la butoane, la mecanism sau cadran.

Ceas ca al tau gasesti doar pe site-uri ce comecializeaza replici
http://www.replica-rolex.org.uk/roger-d ... 21057.html
Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: Identificare Ceas Roger Dubuis

Mesaj de gherghin nicolae »

Fals.
Se închide.
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
Încuiat