evaluare ceasuri

Aici vor fi postate toate cererile de identificare. Nu se fac evaluari.
MonToya
Mesaje: 40
Membru din: 24 Apr 2012, 19:35

evaluare ceasuri

Mesaj de MonToya »

Buna ziua ,ma puteti ajuta va rog ?

Am si eu niste ceasuri si as vrea sa stiu cam cat costa fiecare , as vrea sa le vand ( nu le stiu denumirea la toate)


Postez pozele mai jos , multumesc.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Avatar utilizator
andrei12345
Mesaje: 363
Membru din: 07 Dec 2012, 00:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de andrei12345 »

Despre quatz-uri pot spune ca sunt comune si au mecanisme japoneze,comune...cele de buzunar,mai asteapta pareri...
Avatar utilizator
Gabi1
Mesaje: 4340
Membru din: 06 Sep 2011, 10:54
Localitate: BUCURESTI

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de Gabi1 »

Imagine
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.
MonToya
Mesaje: 40
Membru din: 24 Apr 2012, 19:35

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de MonToya »

andrei12345 scrie:Despre quatz-uri pot spune ca sunt comune si au mecanisme japoneze,comune...cele de buzunar,mai asteapta pareri...

multumesc , un pret aproximativ imi puteti spune ?
Avatar utilizator
andrei12345
Mesaje: 363
Membru din: 07 Dec 2012, 00:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de andrei12345 »

30 de lei bucata sau mai Putin
Gabi1 scrie:Imagine
Imagine
MonToya
Mesaje: 40
Membru din: 24 Apr 2012, 19:35

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de MonToya »

[quote="andrei12345"]30 de lei bucata sau mai Putin


multumesc.
Avatar utilizator
razvyy
Mesaje: 1940
Membru din: 04 Iul 2008, 17:47
Localitate: Baia Mare

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de razvyy »

Ai acolo 2 de buzunar care valoreaza mai mult. Unul posibil sa fie din argint (cel cu cheita), insa trebuie fotografii suplimentare.
Авиатор•Аврора•Адмиральские•Амфибия•Буран•Волна•Восток•Заря•Кировские•Командирские•Луч•Маяк•Молния•
Москва•Океан•Победа•Полёт•Ракета•Родина•Россия•Сатурн•Сигнал•Слава•Спортивные•Спутник
•Стрела•Хрусталь•Чайка•Штурманские
MonToya
Mesaje: 40
Membru din: 24 Apr 2012, 19:35

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de MonToya »

razvyy scrie:Ai acolo 2 de buzunar care valoreaza mai mult. Unul posibil sa fie din argint (cel cu cheita), insa trebuie fotografii suplimentare.

ce fel de fotografii ?
Avatar utilizator
razvyy
Mesaje: 1940
Membru din: 04 Iul 2008, 17:47
Localitate: Baia Mare

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de razvyy »

La cel cu cheita trebuie foto mai bune culocul unde vine inelul de prindere (ai acolo 2 locuri poansonate) si cu spatele capacului, dupa deschidere. SI mecanismul.
Авиатор•Аврора•Адмиральские•Амфибия•Буран•Волна•Восток•Заря•Кировские•Командирские•Луч•Маяк•Молния•
Москва•Океан•Победа•Полёт•Ракета•Родина•Россия•Сатурн•Сигнал•Слава•Спортивные•Спутник
•Стрела•Хрусталь•Чайка•Штурманские
MonToya
Mesaje: 40
Membru din: 24 Apr 2012, 19:35

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de MonToya »

am pus niste poze suplimentare la ceasul cu cheita , nu am cum sa ma uit la mecanism ...

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Alexvintage
Mesaje: 5813
Membru din: 17 Iun 2009, 12:37

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de Alexvintage »

MonToya scrie:.. nu am cum sa ma uit la mecanism ...
Aveti probleme cu vederea??? Ne fiind la prima postare stiti ca ptr o evaluare e necesara poza mecanismului! Daca va este atat de greu incerca in alta parte! :mrgreen:
MonToya
Mesaje: 40
Membru din: 24 Apr 2012, 19:35

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de MonToya »

a spus domnul " razvyy " sa pun poza cu capac , spate , etc... si am spus ca nu am cum sa ma uit la mecanism si am pus doar pozele celelalte ...
Avatar utilizator
zaytsuca
Mesaje: 2623
Membru din: 11 Iun 2008, 15:45
Localitate: Banat

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de zaytsuca »

Iertati-l pe Alex, e mai acid de felul lui..i lipseste o baza ca sa ii calmeze aciditatea.
Spuma asta-nveninata, asta plebe, ast gunoi,
S-ajunga-a fi stapana si pe tara si pe noi.
Ideea de Dumnezeu este o noţiune fundamentală fără de care ştiinţa cade în absurd.
N. Paulescu
Imagine
Avatar utilizator
razvyy
Mesaje: 1940
Membru din: 04 Iul 2008, 17:47
Localitate: Baia Mare

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de razvyy »

Acu' ce sa zic.... fotografia cu mecanismul este esentiala. Nu m-as hazarda cu o evaluare, mecanismul colaborat cu poansonarile capacului va pot aduce maimulte. Daca nu pretul dorit, macar informatii pretioase.
Авиатор•Аврора•Адмиральские•Амфибия•Буран•Волна•Восток•Заря•Кировские•Командирские•Луч•Маяк•Молния•
Москва•Океан•Победа•Полёт•Ракета•Родина•Россия•Сатурн•Сигнал•Слава•Спортивные•Спутник
•Стрела•Хрусталь•Чайка•Штурманские
MonToya
Mesaje: 40
Membru din: 24 Apr 2012, 19:35

Re: evaluare ceasuri

Mesaj de MonToya »

voi incerca maine sa ajung la o ceasornicarie si sa il desfac, multumesc.
Scrie răspuns