Interesanta forma.....minimalista!Zar scrie:
Ceasuri cu forme deosebite
Re: Ceasuri cu forme deosebite

Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people
- satiriadis
- Mesaje: 1297
- Membru din: 02 Mar 2008, 09:17
- Localitate: Rahova Inc
Re: Ceasuri cu forme deosebite
Vezi ca asta este un MB&F, nu Devon.ma2ol scrie:De ceasurile Devon ati mai auzit? Eu as vrea unul
SBLA047
-
Alexvintage
- Mesaje: 5813
- Membru din: 17 Iun 2009, 12:37
Re: Ceasuri cu forme deosebite
Aaaa...interesant. Au si cuptor cu microunde sau poate macina cafea, ca la cum arata te gandesti la orice.
Re: Ceasuri cu forme deosebite
La cum arata poate fi confundat si cu o oliviera.Alexvintage scrie:Aaaa...interesant. Au si cuptor cu microunde sau poate macina cafea, ca la cum arata te gandesti la orice.
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.
Re: Ceasuri cu forme deosebite
Merci, dar primele poze erau cu Devon si la asta m-am referit! La pozele cu naveta spatiala nu am mai pus comentariisatiriadis scrie:ma2ol scrie:De ceasurile Devon ati mai auzit? Eu as vrea unul
Vezi ca asta este un MB&F, nu Devon.
Re: Ceasuri cu forme deosebite
Vorbind de MBF, ceasul in forma de binoclu mi se pare si mai bizar:

http://www.mbandf.com/machines/horologi ... lt/#/intro

http://www.mbandf.com/machines/horologi ... lt/#/intro
Re: Ceasuri cu forme deosebite
La cati excentrici populeaza planeta cu siguranta se vand bine.Vorbind de MBF, ceasul in forma de binoclu mi se pare si mai bizar:
Caracterul fara inteligenta poate multe , insa inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic.
-
dbonddental
- Mesaje: 1558
- Membru din: 18 Dec 2010, 20:36
- Localitate: Ro
Re: Ceasuri cu forme deosebite
wow...asta mi-ar place si mie!Zar scrie:
Re: Ceasuri cu forme deosebite
Este un Hamilton - Flight II (cal. 770), model lansat in anii '60.
AR1070-56E
Re: Ceasuri cu forme deosebite
http://i44.tinypic.com/6z6k95.jpg Desi nu-mi plac cadranele cu cifre romane,asta chiar m-ar aranja
.
Lume multa...oameni putini.
Candva puteam sa zbor.Nu pot dovedi,dar imi aduc aminte.
Candva puteam sa zbor.Nu pot dovedi,dar imi aduc aminte.












