Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 13 Mai 2024, 22:36

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Reguli forum


Accesează link-ul pentru a putea vedea regulile forumului



Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: May day, may day, may day!
MesajScris: 21 Feb 2014, 14:12 
Neconectat

Membru din: 27 Apr 2012, 10:19
Mesaje: 187
Buna ziua tuturor! Avem nevoie de ajutooor! Opriti-va asupra call-ului disperarii....Suntem un grup de ceasuri parasite intr-o cutie intunecoasa de pe un raft din debara. Am fost cumparate spre a ne fi redata demnitatea si utilitatea initiala, dar, asemeni politicienilor ce promit, acest.....ne-a trecut cu vederea. Salvati-ne de la uitare si ajutati-ne sa redevenim ce am fost.
1. Eterna//Vandut, multumesc ceasornicar.ro
Sunt un frumos Eterna de buzunar, cadran cu patina, indicatoare cam patate dar ale mele. Functionez numai in anumite pozitii, asa ca nu spun despre mine ca sunt impecabil decat moral. As putea avea axul balansierului sau altceva defect, nici macar la un ceasornicar nu am fost dus. Scoateti-ma din rusine contra la 200 ron transport inclus prin curier.
2. Condal Lanco
Bonjour. Je suis un tres jolie Condal Lanco! Plusque sunt si Spezial. Asemeni Etern-ului disperat nu stiu ce am la aceleasi simptome de functionare(cand si cand). Am aspect frumos, o multime de rubine si insemne pe mecanism. Cine ma recunoaste si ma doreste cu adevarat ma poate avea pentru 230 ron transport inclus prin curier.
Imagine
Imagine
Imagine
3. Tavannes//Vandut, multumesc cumparatorului si ceasornicar.ro. Dulce-i gustul libertatii! Am scapat de tiranie!
Hi there! I am a tinny pocket watch from Canada. I have secundar central ce se roteste usor impiedicat si ceva fisuri pe cadran, dar, cine e absolut perfect? Ma laud with three adjustments, ceva compensari la balansier, o nebunie...Fiti generosi si platiti pentru mine 320 ron transport inclus prin curier.
4. Aero Watch Neuchatel//Vandut, multumesc ceasornicar.ro
Model arlequin, pe numele stiintific Mascaricius aureus, pot spune despre mine ca sunt aproape impecabil. Si pe linga asta functionez fara nici o problema tehnica. Probabil mi-ar trebui un curatat si un uns. Scoateti-ma din anonimat, aduceti-ma in prima liga si lasati-ma sa va aduc zimbetul pe fata contra la 450 ron transport inclus prin curier.
5.Timex automatic power reserve//I will have life because he sold me!Thanks ceasornicar.ro.
"I have no life! I am in the darkness!" "Scent of a woman", scena ce ii are protagonisti pe lt col Slade in tinuta de ceremonie, pistolul incarcat de la tampla lui Charlie si evident Charlie murind de frica. Punem toate ghilimelele si citatele ca e periculos... I was taken direct de la fabrica Tmex din Little Rock, Arkansas si de atunci sunt purtat la mana cam o data pe saptamana prin casa, numai asa ca sa mi se invarta rotile. Sunt impecabil si functionez cu -4 sec/day. I have multiple complications: data, indicator power reserve, indicator AM/PM and more that that, hacking second. Priviti-ma, apreciati-ma si cumparati-ma cu 670 transport inclus prin curier.
Va multumim din tot mecanismul nostru ca v-ati aplecat privirea asupra noastra. Fiti siguri ca cel care ne detine(nici nu merita numit altfel) este deschis negocierilor. Cautati-l pe PM.


Ultima oară modificat de Merlin pe 03 Aug 2015, 08:10, modificat de 5 ori în total.

Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: May day, may day, may day!
MesajScris: 21 Feb 2014, 17:33 
Neconectat

Membru din: 19 Iun 2011, 18:07
Mesaje: 37
Extraordinar ! Am ris cu lacrimi :D :D Dom'le, felicitari ! Asa de tare mi-a placut stilul acestui anunt incit nu m-am putut opri sa incalc cu buna stiinta regulamentul si sa las un comentariu ! :D Sper sa ma ierte moderatorii, dar daca citesc si ei anunturile atunci cu siguranta vor fi ingaduitori. Bravo, Merlin, cred ca ai adus un zimbet pe buzele tuturor utilizatorilor :D


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: May day, may day, may day!
MesajScris: 21 Feb 2014, 17:36 
Neconectat
Moderator
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Mesaje: 6393
Localitate: petrosani
Frumos. Ingenioasa descriere , imi place . Aveti talent !

_________________
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: May day, may day, may day!
MesajScris: 03 Aug 2015, 08:12 
Neconectat

Membru din: 27 Apr 2012, 10:19
Mesaje: 187
Oferta valabila.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: May day, may day, may day!
MesajScris: 27 Ian 2017, 15:47 
Neconectat

Membru din: 27 Apr 2012, 10:19
Mesaje: 187
Daca nu il contactati pe M pentru achizitii, va scoatem de pe lista de gratieri si amnistii!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România