breitling chrono-matic ,fals?

Intrebari despre ceasuri la care va va raspunde Claudiu (Ceasornicarul), sau moderatorii, in masura posibilitatilor.
Reguli forum
In aceasta arie se pun intrebari, probleme, exclusiv adresate ceasornicarului. Pentru sfaturi cu privire la cumpararea unor ceasuri postati in sectiunea dedicata!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
florin.stanciubz
Mesaje: 64
Membru din: 12 Oct 2015, 18:25
Localitate: Buzau

breitling chrono-matic ,fals?

Mesaj de florin.stanciubz »

buna ziua,
mie mi se pare a fi replica dupa cum este scris pe el, finisaje si sigla (nu am vazut poze cu breitling autentic cu aceasta sigla)
imi puteti confirma?

Imagine

multumesc anticipat
"Timpul este imaginea mobila a eternitatii imobile."
Platon
Avatar utilizator
florin.stanciubz
Mesaje: 64
Membru din: 12 Oct 2015, 18:25
Localitate: Buzau

Re: breitling chrono-matic ,fals?

Mesaj de florin.stanciubz »

inca o poza
Imagine
"Timpul este imaginea mobila a eternitatii imobile."
Platon
Avatar utilizator
ate14
Mesaje: 1722
Membru din: 06 Ian 2009, 17:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: breitling chrono-matic ,fals?

Mesaj de ate14 »

Trecand peste finisaje, daca te uiti la subcadranul din dreapta o sa vezi ca e marcat pana la 31, deci indica data, in loc sa contorizeze minute.
Fals
Time is on my side!
Born an original, don`t die a copy!
Avatar utilizator
florin.stanciubz
Mesaje: 64
Membru din: 12 Oct 2015, 18:25
Localitate: Buzau

Re: breitling chrono-matic ,fals?

Mesaj de florin.stanciubz »

multumesc,
chiar ca nu m-am gandit sa ma uit si la cadrane ce indica, am vazut doar ca functioneaza :lol:
"Timpul este imaginea mobila a eternitatii imobile."
Platon
Scrie răspuns