Ceasuri interesante de vanzare pe net

Sfaturi, intrebari, cu privire la viitoarele achizitii orologere.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Achraf »

cobog scrie:
mihai20 scrie:tot pretul ala pentru un singur ceas ? :shock:
"Schwarz Etienne Set" => deci e pentru tot setul

Oricum, e un pret pe cinste :D
Sa inteleg ca nu v-au placut ceasurile sau conceptul ... din cauza pretului? :roll:

Mai multe detalii aici:

http://www.watchonista.com/2914/watchon ... ises-ashes
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Achraf »

Sa aruncam o privire si asupra mecanismelor SE si a povestii ...

http://www.schwarz-etienne.com/en/movements

Ode à la Semaine
http://www.schwarz-etienne.com/sites/de ... _EN_HR.pdf
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
cobog
Mesaje: 3
Membru din: 12 Iun 2012, 15:15

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de cobog »

Achraf scrie:
cobog scrie:
mihai20 scrie:tot pretul ala pentru un singur ceas ? :shock:
"Schwarz Etienne Set" => deci e pentru tot setul

Oricum, e un pret pe cinste :D
Sa inteleg ca nu v-au placut ceasurile sau conceptul ... din cauza pretului? :roll:

Mai multe detalii aici:

http://www.watchonista.com/2914/watchon ... ises-ashes
Nu neg ca ceasurile sunt, intr-adevar, o bijuterie.
Insa pretul e ceva ce nu vezi in fiecare zi. :)
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Achraf »

Solid 18k Gold L. Huguenin 2 -Train Rattrapante with Jump 1/4 Seconds

http://www.ebay.com/itm/Solid-18k-Gold- ... SwZ1lWfZyG
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
impala2328
Mesaje: 2349
Membru din: 27 Sep 2009, 19:51
Localitate: Sibiu Transilvania

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de impala2328 »

Da, Huguenin este de senzatie...
Este parte dintr-o colectie care iese la vanzare...pentru un colectionar serios, este o oportunitate buna. Sunt curios de evolutia pretului, care cu siguranta, nu o sa fie scazut...
Imagine
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Achraf »

impala2328 scrie:Da, Huguenin este de senzatie...
Este parte dintr-o colectie care iese la vanzare...
"I am a collector, not a dealer. I am only selling this watch because I am refocusing my collection. Please see my other listings."

Sunt curios (desi nu o sa aflu vreodata!) sa stiu spre ce se reorienteaza in materie de colectionism acest vanzator / colectionar ...

Daca va uitati ce piese a pus la vanzare ... :shock:
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Zar »

AR1070-56E
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Achraf »

O legenda ...

BLANCPAIN Fifty Fathoms Trilogy Collection

http://www.ebay.com/itm/BLANCPAIN-Fifty ... SwZ1lWgT5B
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
Achraf
Moderator
Mesaje: 8197
Membru din: 04 Dec 2007, 07:56
Contact:

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Achraf »

... o raritate ...

Zodiac SeaWolf - SST 36000 Auto Day/Date Cal. 86 SS Bullhead 1970s, Hack Setting

http://www.ebay.com/itm/Zodiac-SeaWolf- ... SwoydWmX1m
Il y a d'enivrant [...] le plaisir aristocratique de déplaire! - Baudelaire
Avatar utilizator
Zar
Mesaje: 8522
Membru din: 26 Mai 2008, 12:10
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Zar »

AR1070-56E
Avatar utilizator
Bogdan11
Mesaje: 1460
Membru din: 30 Iun 2014, 22:02

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de Bogdan11 »

- Mi-am bagat toti banii intr-un Rolex.
- De ce ai facut asta?
- Ca sa fie intr-un ceas bun.
dino_z
Mesaje: 513
Membru din: 06 Iul 2013, 01:35

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de dino_z »

Avatar utilizator
gherghin nicolae
Moderator
Mesaje: 6401
Membru din: 08 Ian 2009, 21:55
Localitate: petrosani

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de gherghin nicolae »

dino_z scrie:Un ,,nobil,, vanzator : :D
http://olx.ro/oferta/ceas-de-buzunar-do ... 3d3a73957d

Dupa descrierea ceasului , mie-mi pare a fi un sclav ...
,,Daca ne-am putea vinde EXPERIENTA , la pretul care ne-a costat , am fi cu totii MILIONARI "
-Abigail Van Buren
,,Investitia in cunoastere are cea mai buna dobinda "
dino_z
Mesaje: 513
Membru din: 06 Iul 2013, 01:35

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de dino_z »

Deh domnule Gherghin..astia-s oamenii...de-aia am pus si ghilimelele..)
danny
Mesaje: 916
Membru din: 04 Aug 2009, 15:13

Re: Ceasuri interesante de vanzare pe net

Mesaj de danny »

http://www.ceasuridemana.ro/tissot-viso ... 33917.html

Nu vazusem pana acum tissot cu cadran de 24h...
Scrie răspuns