Ceasornicar.ro

Totul despre ceasuri !
Acum este 28 Mar 2024, 11:46

Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 577 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 02 Dec 2016, 21:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Iul 2009, 14:44
Mesaje: 383
Localitate: acasă
Io-s mai cu moț, ce să fac, vreau să-i ajut și pe alții. Așa încât nu știu cine face comentariile aiurea...
Ăsta e riscul când nu se îngăduie decât un anunț. Dacă ar fi individuale, după vânzare s-ar putea arhiva, să nu mai dea "oamenii cu idei" peste ele.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 25 Mai 2017, 23:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
Intr-un recent topic de pe Cumpar am facut trimitere pe aceasta pagina pentru a citi si a va bucura (sper) de injuriile mele la adresa stimatilor si onoratilor membri ai acestui forum.
Am mult timp de cand clocesc in mine o ''enervanta stare de enervare'' :mrgreen: fata de marea rusine care ar trebui sa fie simtita si re-simtita. V-am iritat cumva?! Am reusit sa va atrag atentia? Daca Da - ma bucur. Iar daca Nu - inseamna ca este mai rau decat faptul ca sunteti morti, deja ati intrat in putrefactie. Cine, voi? Nu stimati colegi, nu voi, Doamne fereste gandul ca voi, cei care va intalniti la ''anuale'' intr-o reala (?!) stare de bucurie/prietenie ati fi in stare de asa ceva, nu voi ci apucaturile domniilor voastre. Sau mai degraba, ne-apucaturile!
Pentru a nu va plictisi mai mult am sa intru in subiect, adica ma iertati va rog, subiectul este taman plictiseala si indiferenta de care dati dovada.
Este vorba de 2 topicuri (sau topice :mrgreen: ?): cel al aniversatilor (La multi ani) si cel de bun-venit din Cafenea (Cine suntem? cu ce ne ocupam?). Am scris de mai multe ori opinia mea privind pasivitatea. Asadar, de ani de zile observ ca in bara-jos exista un coleg care implineste o varsta iar in primul topic pomenit ramane pagina curata. Mai pe romaneste, o frumoasa nebagare de seama care nu se vede dar se simte, adica ''si ce daca...?''. Fireste ca sunt useri care nu mai sunt logati de multa vreme, deci este de inteles ca n-are rost sa saluti peretii. Deci, este de inteles. Tot asa de fireste (pentru un inceput de nesimtire) este sa nu ii urezi nimic userului cu care nu te tii in dialog, in respect pentru ca... el este un neica-nimeni.... cine-i ala, ba :roll: ??
Deci, nu-l respecta frate, ca n-ai treaba cu el, de parca respectul s-a'mpartit cu sarsanaua si nu cu talerul numit ''7 ani de-acasa. Dar na, am zis ''fireste'' (*voi reveni in coroborare).
Dar pentru a sfarama si umbra de ''fireste'', nu am putut in ruptul capului sa-mi dau seama cum a putut sa fie aniversarea unor colegi care au o frumoasa contributie, care merita respect nu doar pentru ca sunt simpli useri, ci pentru ca au o contributie mult mai relevanta aici. Sau poate nu numai aici, ci si ''acolo'' unde v-ati revazut, la vreo anuala... poate. Nu ridicati din sprancene a mirare: acum cateva zile - Jacq... si nu numai el, stati linistiti! Acum putin timp in urma a fost alt aniversat, mesajele voastre de felicitare abundau prin lipsa, am avut tampa rabdare de care am scris deseori ca ma caracterizeaza pana spre ceasul tarziu al noptii. Am scris ceva si atunci, parca scuturati dintr-o transa a indiferentei (cuvantul din mintea mea este ''nesimtirei'') au completat si cativa alti colegi. Nu multi, cam degetele de la o mana... aceeasi mana care strange pe alta cu bucurie si respect, atunci cand se intalnesc... Ati prins ideea, nu mai continui.
Ajuns la topicul al doilea de prezentare, am observat cu mare bucurie ca Claudiu a ramas de ceva vreme ''omul de servici'' care mai spune cuiva care a facut imprudenta de-a se prezenta cate un ''Bine ai venit!''. De ce imprudenta? Pai, ce sa inteleaga de pe acest forum dragii mei?! sa inteleaga ca daca nu stie nimic despre subiectul forumului ca sa lege o discutie, nu-l baga nimeni in seama macar de un Bun venit?
Sa va fie rusine, dragi prieteni(daca mai am asa ceva...),onorati colegi(nu-i nimic, folosesc intentionat un limbaj de protocol si politete, de parca asta ne-ar si caracteriza) si sa ma iertati ca va scriu ce simt si gandesc! Ma stiti doar, intr-un fel sunt bufonul/clovnul forumului si in traditia tolerarii acestuia, i s-a permis de catre rege sa spuna ceea ce curtenii cu blazon nu indraznesc sau mai rau: nu le mai pasa!
Am intrat pe alte forumuri, am ramas uimit sa vad ca in principiu fiecare nou user este invitat (daca nu a facut-o conform regulamentului casei) sa deschida un topic nou, doar al lui si sa se prezinte. Iar raspunsurile comunitatii de ''bun-venit'' se intind de cele mai multe chiar pe 2 pagini. Pe intelesul neam-prostului roman, este ca si cum intind mana in semn de salut catre un numar de oameni din care consider ca fac parte si eu dar raman cu mana intinsa... RUSINE! Revenind (*) la ce inseamna ''firesc'' pentru oameni cu studii (in cele mai multe cazuri aici), cei 7 ani de-acasa au ajuns un arhaism.
Mai am o problema, de data asta o propunere catre Claudiu, respectiv Dorian (ia uite frate, am pomenit deja un nume casus belli): am dat de mai multe ori de numele lui iosiP, Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca. Stiti, nu mi-e indiferent/usor sa trec mereu peste amintirea lui, in sufletul meu ii port respect. Nu puteti sa scrieti numele colegilor disparuti cu alta culoare speciala si alt font? In semn de respect la memoria lui, la user-name-ul lui. Maine-poimainie, ca iarba sunt zilele omului... poate fi si alta varianta, poate o dunga de doliu in locul avatarului, ceva distinctiv care sa arate ca am avut onoarea sa-l fi avut printre noi.
Alta problema: trecand peste firea diferita care ne caracterizeaza, altul mai acid, altul mai glumet-juvenil, altul mai sobru... as propune (proaspat in minte cu raspunsul inteligent-glumet din rubrica Cumpar pe care l-am citit in miezul noptii) sa avem o atitudine degajata si joviala fata de userii pe care nu am avut onoarea sa-i cunoastem (cum puteam sa-i cunoastem daca nici macar un ''bun-venit'' n-am fost in stare sa le adresam :? ?!) fara sa le dam impresia ca-i luam la misto. Aici ma adresez subsemnatului care nu a mai apucat sa dea cu aspiratorul pentru a gasi un pret de evaluare a unui ceas care nici poza nu a avut :oops: ... Si poate nu numai mie... ci si celor care sunt atat de sobri ca le lasa cravata urma la gat. Mai descheiati un nasture de la camasa, domnilor, ca va strange haina politetii de care nu dati dovada in alte imprejurari deja pomenite.
Si acum, daca nu ati gasit injuraturile la care am facut referire si am zis ca vi le voi adresa, va rog sa iertati nesimtirea subsemnatului de-a va spune ca cineva a facut caca pe el, ca miroase si nu isi da seama... Iar tu draga Claudiu nu mai zambi si mustaci... ca stii ca am dreptate :P (sper ca nu ma banezi, Doamne feri...) :oops: :P !
Cu acelasi respect de care dati dovada, va doresc o zi buna dragi colegi (ca prieteni nu cred ca mai am).

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 26 Mai 2017, 16:47 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2016, 14:17
Mesaje: 306
Localitate: Craiova
Nu as putea pentru ca sa nu fiu de acord cu dvs in unele privinte.
Nu sunt de prea mult timp pe forum. Am invatat cate putin si mi-am luat si cateva dupa cap. Asta este cand esti mic si cu bube in cap. Recunosc ca am avut momente in care am refuzat sa mai intru si mai multe momente in care nu am indraznit sa mai intreb cate ceva ca sa nu primesc vreun raspuns din categoria grea sau sa nu primesc niciun raspuns deloc.
Nu toata lumea se pricepe la cele apartinand ceasurilor - la naiba, om fi noi romani care stiu sa repare orice cu o bucata de sarma si un patent dar trebuie sa lasam pe cei care se pricep sa o faca asa cum trebuie.
Am citit si bune si rele pe aici, am ras la cele cateva (putine) glume aruncate printre "detalii tehnice" si m-am incruntat atunci cand se ajunge la incrancenari. Am cunoscut si oameni printre membrii forumului.
Se pare ca uneori nu se tine seama de faptul ca pentru cei mai multi dintre cei de pe aici ceasonicareala este numai un hobby si nimic mai mult - ca suntem colectionari sau pasionati sau cum vreti sa fim catalogati, incercam sa aflam despre ceasuri, sa visam cu ochii fixati in monitor la cine stie ce minunatie care apare prin colturile lumii si care, cel mai sigur in viata aceasta, nu se va afla in apropierea noastra.

_________________
Învață repede din greșelile altora, pentru ca nu ai timp sa le faci tu singur pe toate.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 26 Mai 2017, 18:19 
Neconectat

Membru din: 09 Iul 2013, 20:05
Mesaje: 70
Draga Catalin, m-ai facut prin postarea ta sa-mi incalc propria-mi regula (autoimpusa de ceva timp - nici nu mai stiu, de cand...) de a mai intra pe acest forum pentru a comenta orice. Am ramas de mult un privitor constatator, chiar daca domeniul ma intereseaza. Gasesc mai sanatos sa-mi satisfac placerea/cunoasterea in ale ceasornicariei pe situri din alte zari ale globului, fara a fi jignit sau persiflat fara motiv. Tin sa precizez, ca ai 100% dreptate in ceea ce spui, am constatat si eu ca acest forum nu se va "imbunatatii" niciodata (cu toate ca am sperat la un moment dat), cu unele din jivinele de pe aici, cu aere de academicieni. Se adevereste si in acest caz ca "omul sfinteste locul". Putinii oameni de calitate de pe acest forum, nu vor reusii probabil prea curand s-o faca. Oricat am incerca sa ne prefacem ca suntem niste fini cunoscatori in diverse domenii (ceasornicarie, gramatica, etica, morala...) si acest lucru ne da voie sa ne purtam grosolan cu noii veniti sau cu altii cu ceva mai "putine drepturi", arata ca de fapt suntem total lipsiti de caracter. Astept si eu acum injuraturile aferente, pentru pozitionarea alaturi de parerea extrem de obiectiva a lui Catalin. Considerati si acest punct de vedere ca pe o simpla sugestie si toate cele bune in continuare tuturor oamenilor-membri ai forumului!


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 26 Mai 2017, 19:17 
Neconectat

Membru din: 23 Apr 2017, 21:24
Mesaje: 302
in primul rand posibilitatea de a posta fotografii simplu ceva de genul cum postezi pe facebook
precum si posibilitatea de cautare dupa diverse criterii


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 26 Mai 2017, 20:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
maki23 scrie:
...Draga Catalin, m-ai facut prin postarea ta sa-mi incalc propria-mi regula (autoimpusa de ceva timp - nici nu mai stiu, de cand...) de a mai intra pe acest forum pentru a comenta orice. Am ramas de mult un privitor constatator, chiar daca domeniul ma intereseaza.

Multumesc pentru impartasirea convingerilor Maki23! Insa cuvintele subliniate de mine din citat sunt chintesenta a ceea ce m-a determinat sa scriu. Tocmai faptul ca marea majoritate prefera postura de spectator m-a determinat sa trag de maneca colegii, pentru ca nu am avut in vedere implicarea pe subiectul forumului care pentru multi (inclusiv/mai ales eu) reprezinta o limita inferioara. Am criticat tocmai aceasta pasivitate care il lasa pe Claudiu sa fie singurul care mai adreseaza un bun-venit celor care se prezinta si care poate se asteapta sa fie salutati la randul lor (dupa cum ar fi firesc). Am criticat tocmai aceasta pasivitate care ne-a facut spectatori atunci cand este aniversarea unui coleg, cu-atat mai mult cu cat acel coleg ne-a ajutat prin postarile sale sa aflam mai multe, sau poate macar ne-a facut prin scriitura lui sa ne dorim sa deschidem aceasta pagina de internet.
Vreau sa repet ceea ce am mai spus si altadata: forumul acesta (ca orice alt forum sau grup adunat in jurul unui subiect/interes) nu este altceva decat oglinda atitudinii noastre, a userilor/membrilor.
Evident ca sunt constient de faptul ca mesajul meu jigneste aceasta comunitate, insa intentionat am vrut sa irit pe cei ce ma vor citi, gandind ca macar asa voi trezi interesul de a se citi totul de la cap la coada. Si am sperat ca dupa starea de iritare creata, poate cineva isi va spune dupa ceva timp: ''mai, idiotul asta isi permite cam multe... dar cumva are dreptate...''. Si eu am trimis mesaje private aniversatilor pe care ii simt mai aproape, dar am trimis si pe public pentru ca ''dansul miresei'' nu se face doar intr-un mediu restrans cu cei mai apropiati, ci la scena deschisa. In fine, asta am considerat de scos in evidenta, bag seama ca nu prea s-a intervenit pe seama acestei opinii de catre Claudiu sau moderatori, probabil asta este starea de normalitate. a fost ziua lui impala si de-abia cateva postari... va intreb - nu mai bine stergeti topicul aniversar, daca tot nu-si mai are rostul :roll: ?!
Imi cer scuze pentru cuvintele adresate ''la gramada'', stiu caracterul multor oameni de aici care sunt de departe cu mult mai mult bun simt decat mine, deci nu sunt eu vrednic a vorbi de onoare, respect si bun-simt. Doar ca nu am putut intelege aceasta stare/atitudine. O zi buna va doresc.

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 26 Mai 2017, 21:38 
Conectat

Membru din: 03 Iul 2012, 10:03
Mesaje: 924
Asa si daca trage careva de maneca se schimba ceva? Unde? Eu is relat8v spectator pe aici.
Propunere: aia care au feedback negativ pe forum legat de vanzari suspendare permanenta.fara prea multe explicatii.
Flame=la fel.ar.mai fi dar consum tastatura inutil


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 26 Mai 2017, 22:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 20 Sep 2013, 21:54
Mesaje: 1201
Dacă nu mi apar la "subiecte active" notificări din rubrica cafenea eu nu intru aici cu lunile....
E un motiv destul de bun de a nu scrie la rubricile aferente acestei rubrici, nu vezi ce se scrie.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 27 Mai 2017, 11:33 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
Dargi colegi de Forum,
asa cum a spus si Catalin,am subliniat si eu de cateva ori.Neimplicarea voastra,statul deoparte este exact ceea ce determina mersul si calitatea Forumului.
Din pacate aceasta atitudine este specifica noua,nu numai in cazul forumului,ci si in viata de zi cu zi.La noi poate sa moara omul pe strada,trecatorii vor trece pe celalalt trotuar.Pot sa faca ce vor politicieniinoi vom spune "Lasa ,mai rau sa nu fie". daca se darama casa vecinului,vom sta pe terasa sa o privim,ca se descurca vecinul,si tot asa.exemplele pot continua.
Iar daca cineva este atins de spusele vreunui coleg,singurul mod de argumentare sau discutie sunt injuriile.Si ,repet,nu este numai cazul Forumului,ci si in viata de zi cu zi.
Consideram ca este prea mare efortul de a ajuta pe cineva,dar daca noi nu suntem ajutati strigam in gura mare ca rai sunt ceilalti.
Sat si privim cum altii depun eforturi pentru ,hai sa spunem ,binele colectiv,profitam in masura in care putem de acest ajutor,dar noi nu punem osul deloc,referam sa stam pe bara si sa privim.
Am sa va rog sa nu va mai lamentati,si sa spuneti ce "rau" merge acest Forum.Nu este vina celor nou veniti sau a celor putini ce dau raspunsuri,indiferent cum sunt ele,bune sau rele,ci este vina celor multi care nu se implica,stau deoparte,privesc si doar se lamenteaza.Este vina celor care considera ca este mai usor sa priveasca si sa critice decat sa puna osul la treaba,si da,este mai usor sa stai deoparte,esta mai greu sa pui osul,de multe ori rasplata este o injuratura sau mai rau,dar cateodata se iveste si un "Multumesc" care face cat toate celelalte rele.Dar ca sa simti aceasta satisfactie trebuie sa faci lucrurile din placere,fara a astepta ceva in schimb.Dar noi nu prea stim ce este acest lucru.Nu-i asa?Altruism???? Aiurea....trebuie sa avem ceva de castigat....
As mai avea multe de spus,dar il las pe catalin,ca are " condei"....

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 27 Mai 2017, 19:38 
Conectat

Membru din: 03 Iul 2012, 10:03
Mesaje: 924
Claudiu eu te intreb ceva.
De ce aia care sunt declarati neseriosi ca vanzatori nu iau ban? Nu 3 luni.de tot
Dar cei care fac flame constant? O.mica parte de lehamite vine si de aici.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 27 Mai 2017, 20:50 
Neconectat

Membru din: 08 Mar 2013, 23:38
Mesaje: 1011
maki23 scrie:
Gasesc mai sanatos sa-mi satisfac placerea/cunoasterea in ale ceasornicariei pe situri din alte zari ale globului, fara a fi jignit sau persiflat fara motiv.


Maki23 spune un adevar pe care l-am spus si eu aici viewtopic.php?f=21&t=34720, topicul care a generat supararea lui catalin.v.

Sigur, daca este un user care da raspunsuri in "2 peri", este aproape amuzant; cand se generalizeaza, devine mai degraba trista toata povestea.
Eu - sincer - nu gasesc nimic de lauda cand oameni maturi, educati, cu profesii si cariere solide iau la misto lucratori zilieri, vanzatori la Lidl sau copii de 14 ani care vor sa cumpere un ceas fratelui. Asta nu este umor, este abuz de ce ti-a dat Cel de Sus: inteligenta, pregatire, oportunitati etc.

Ar fi mult mai amuzant daca cei pe care ii inceraca simtul umorului pe forum l-ar persifla pe Alexvintage. Sau invers. De la egal la egal. Aia ar fi o discutie din care forumul ar avea de castigat, cel putin in plan intelectual.


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 27 Mai 2017, 21:03 
Neconectat
Forum Owner
Avatar utilizator

Membru din: 01 Ian 1970, 03:00
Mesaje: 12136
Localitate: ARAD
marian_sro scrie:
Claudiu eu te intreb ceva.
De ce aia care sunt declarati neseriosi ca vanzatori nu iau ban? Nu 3 luni.de tot
Dar cei care fac flame constant? O.mica parte de lehamite vine si de aici.


Pentru ca parerile sunt de multe ori unilaterale,iar pana acum cei care au fost declarati neseriosi pe Forum, in general nu au fost si membri ai Forumului.Iar daca au fost,au cam plecat singuri daca au fost neseriosi. Se autoexclud.
Dar te rog si sa specifici nume mai clare,despre cine ar fi vorba?

_________________
Imagine
Ceasornicar,FBHI
Before you judge me, make sure you're perfect.
Good people get tired of being good to ungrateful people


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 27 Mai 2017, 22:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
Dintru-inceput ii multumesc lui Claudiu ca nu s-a suparat pe mine (sau o fi facut-o dar nu s-a aratat?) pentru abordarea subiectelor, desi vad ca si el simte ceva in aceeasi directie, dar OM fin si ingaduitor cum este si il stiu, el nu ar fi scris in mod direct si atat de explicit cum am facut-o eu. Cand am citit raspunsul lui, m-am gandit ca parca ne-am fi vorbit, ca si el pare sa simta la fel. Nu ne-am vorbit....
Cataradoi, sa stii ca personal am o mare consideratie fata de tine, si nu de azi-de-ieri. Nu vreau sa para ca te lingusesc acum, desi postarea de aici are intr-adevar legatura cum bine scrii, cu acel topic. Iar ''cravata'' tie ti-am pus-o... desi nici raspunsul colegului Flexibil nu mi s-a parut potrivit, si am scris din ce cauza. Interesant este ca pe amandoi va percep ca fiind oameni inteligenti, rafinati si educati in cei 7 ani de-acasa, dar vezi, cu toate astea raspunsurile de moment ale unor oameni de factura asta au spiritul de-a produce flame, desi nici unul nu si-a dorit asa ceva.
In fapt, cred ca putina gluma face bine la o adica, insa consider ca aceste glume pot fi spuse acelor useri fata de care ne permitem, care deja au o vechime/tangenta in raport bilateral (ca sa ma exprim mai ''apretat''). Si pentru ca tocmai am folosit metafora asta, mi-a venit in minte instantaneu cazul meu - ca sa folosesc un username concret. Stiu clar ca uneori sar parleazul si eu iar cel mai recent moment a fost asa cum am si pomenit, cazul userului care dorea o evaluare, un pret la un ceas (faza cu aspiratorul), punand pana in momentul interventiei mele dorinta sa in 3 topicuri diferite (intre timp au ramas doar 2 postari). I-am raspuns colorat dar in acelasi timp cu sugestii la regulile forumului si directii considerate potrivite. Poate s-a suparat, poate am gresit si eu pentru ca nu-l cunosc (ca activitate/vechime aici) ca sa imi permit (tocmai ce-am scris mai sus despre asta). A fost putina mistocareala ce s-a vrut condimentata pe fondul abordarii lui.
Alexvintage este destul de ...acid. Am simtit-o si eu pe pielea mea pe public in vreo 2 randuri, daca despre un om se spunea ca are ''sare si piper'' pentru a caracteriza o stare de duh, Alex cred ca are numai piper :lol: . Dar cu toate acestea am indraznit recent sa-l abordez intr-o problema in care-i ceream ajutorul (fara sa fi avut o relatie de comunicare particulara cu el) si mi-a raspuns foarte politicos si dornic sa ma ajute. Asadar, cred ca si Alex isi permite sa filtreze userii care solicita ajutor dar si modul in care este solicitat ajutorul. In opinia mea este precum silicagelul: cand da de umezeala (prostie, nesimtire) incepe sa dea caldura (sa te arda). Nu mi-e la indemana dar il apreciez. I-as cere sfatul stiind ca il voi primi, dar ma astept sa imi puna bonus si o intepatura daca nu-i in toane bune (si de obicei, nu-i in toane bune :mrgreen: ). Deci, de ce m-as pune la ironii inteligente cu Alex, cand eu nu pot duce ceea ce duce el, cand nu ma tin bracinarii :lol: ?! Sunt altii mai in masura sa o faca, vorbind despre inteligenta sau/si cunoastere in ale ceasurilor!
Aici insa nu am vrut sa vorbesc despre cineva anume, ci de modul nostru de comportare asupra unor aspecte ce le-am enumerat foarte clar si concis, nu reiterez subiectul.
Dar revin cu problema
Citat:
Nu puteti sa scrieti numele colegilor disparuti cu alta culoare speciala si alt font? In semn de respect la memoria lui, la user-name-ul lui. Maine-poimainie, ca iarba sunt zilele omului... poate fi si alta varianta, poate o dunga de doliu in locul avatarului, ceva distinctiv care sa arate ca am avut onoarea sa-l fi avut printre noi.

PS: de multa vreme mi-am scos data de nastere din profil, asta ca sa ma protejez pe mine; e ca in bancul ala in care unul spune ca suna mereu cu juma' de ora inainte de-a ajunge acasa, ca sa traiasca linistit... Asa si eu, de ca sa imi stric starea sufleteasca si sa vad ca nu m-a felicitat nimeni, sau poate numai 3-4 colegi? Pe timpuri era altfel... acum... asta este!

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 27 Mai 2017, 22:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 04 Oct 2008, 14:21
Mesaje: 3019
Localitate: Pitesti
Oricum esti batran, felicitarile nu isi mai au rost la varsta ta, sa-ti repet an de an , La multi ani! oricum ai din ce in ce mai multi! :lol: :lol: :lol:

_________________
Nici un om nu este liber, dacă nu este propriul său stăpân


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
 Subiectul mesajului: Re: Sugestii imbunatatire forum
MesajScris: 27 Mai 2017, 22:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Ian 2008, 17:51
Mesaje: 3107
calin gabi scrie:
Oricum esti batran, felicitarile nu isi mai au rost la varsta ta, sa-ti repet an de an , La multi ani! oricum ai din ce in ce mai multi! :lol: :lol: :lol:
:evil: :x
Puteai sa nu scrii asta :lol: !

_________________
" Pai nu ti-am spus ca n-am? Ce sa-ti fac eu daca n-am? De unde sa dau? N-am!"


Sus
 Profil  
Răspuns cu citat  
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 577 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România