Căutarea a găsit 61 rezultate
- 09 Iun 2016, 14:55
- Forum: Ceasuri Japoneze
- Subiect: Seiko + Diver + New Turtle = In Love - scurta prezentare!
- Răspunsuri: 19
- Vizualizări: 19458
Re: Seiko + Diver + New Turtle = In Love - scurta prezentare
frumoasa prezentare, frumos ceas, sa te bucuri de el cat mai mult timp. 
- 07 Iun 2016, 22:18
- Forum: Ceasuri Japoneze
- Subiect: Parere ceas Seiko
- Răspunsuri: 27
- Vizualizări: 26496
Re: Parere ceas Seiko
Claudiu scrie:Pasta de dinti ,care este usor abraziva,combinata cu praful care se aduna creeaza o combinatie dezastroasa.
Daca doriti sa curatati ceasul,dati jos bezelul.
mersi mult domnul Claudiu
- 07 Iun 2016, 07:13
- Forum: Ceasuri Japoneze
- Subiect: Parere ceas Seiko
- Răspunsuri: 27
- Vizualizări: 26496
Re: Parere ceas Seiko
pentru a arata mai bine si mai curat, am spalat ceasul cu pasta de dinti si periuta, apoi l-am limpezit bine.
credeti ca dauneaza cumva? ca rezultatele sunt excelente.
macar sa stiu sa evit procedura asta.
credeti ca dauneaza cumva? ca rezultatele sunt excelente.
macar sa stiu sa evit procedura asta.
- 06 Iun 2016, 16:37
- Forum: Ceasuri Japoneze
- Subiect: Parere ceas Seiko
- Răspunsuri: 27
- Vizualizări: 26496
Re: Parere ceas Seiko
[quote="paunas"]Pana la urma am cumparat acest model : http://www.bbcollection.ro/Ceasuri_colectie-Seiko_5_Sports-18236-1653-3.html Am la mana acest model de aprox 8 luni si sunt multumit de el. A fost "tesatat" la un team building, in piscina incalzita si plina de clor (interioa...
- 19 Mai 2016, 21:44
- Forum: Discutii , Discussions
- Subiect: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.
- Răspunsuri: 3428
- Vizualizări: 1697720
- 15 Mai 2016, 11:11
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Seiko, original sau replica
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 3440
Re: Seiko, original sau replica
multumesc
- 15 Mai 2016, 10:43
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Seiko, original sau replica
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 3440
Seiko, original sau replica
buna ziua, Va rog mult sa-mi spuneti daca acest seiko este original sau e replica multumesc https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13178910_1188241217862418_6282647667380097997_n.jpg?oh=4fde9e98ced417acb94414de83dd6960&oe=57E2B5A9 https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13174057...
- 08 Apr 2016, 22:47
- Forum: Discutii , Discussions
- Subiect: Noutati, aparitii ceasuri noi, stiri interesante, etc.
- Răspunsuri: 3428
- Vizualizări: 1697720
- 04 Apr 2016, 11:03
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: breitling chrono-matic ,fals?
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 3272
Re: breitling chrono-matic ,fals?
multumesc,
chiar ca nu m-am gandit sa ma uit si la cadrane ce indica, am vazut doar ca functioneaza
chiar ca nu m-am gandit sa ma uit si la cadrane ce indica, am vazut doar ca functioneaza
- 04 Apr 2016, 10:23
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: breitling chrono-matic ,fals?
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 3272
Re: breitling chrono-matic ,fals?
inca o poza


- 04 Apr 2016, 10:21
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: breitling chrono-matic ,fals?
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 3272
breitling chrono-matic ,fals?
buna ziua, mie mi se pare a fi replica dupa cum este scris pe el, finisaje si sigla (nu am vazut poze cu breitling autentic cu aceasta sigla) imi puteti confirma? https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t34.0-12/12919243_1085086698199390_114414248_n.jpg?oh=42ceb8050556a01bb5d8e282aed865c...
- 31 Mar 2016, 20:55
- Forum: Discutii , Discussions
- Subiect: Sculele si dispozitivele ceasornicarului
- Răspunsuri: 350
- Vizualizări: 171485
Re: Sculele si dispozitivele ceasornicarului
Sa ști ca încă folosesc acele scule, chestia aia albastra s.a rupt așa cum ai spus, șurubelnițele se pot strânge pt a fi fixe, pt ca au un șurubel util pe lateralul varfului, cheia de desfiletat capace e chiar buna. Am retușat șurubelnița, penseta, și cuțitul ăla de desfăcut cu o pila și le.am făcut...
- 31 Mar 2016, 15:03
- Forum: Discutii , Discussions
- Subiect: Sculele si dispozitivele ceasornicarului
- Răspunsuri: 350
- Vizualizări: 171485
Re: Sculele si dispozitivele ceasornicarului
improvizam totusi, daca am avut nevoie de o surubelnita si mai mica, am pus-o pe pila si am facut-o de cat am avut nevoie :D "pacientul", moarte clinica... :lol: colegul nostru valentin1234 mi-a dat cadou un ceas "de sacrificiu" (ii multumesc din nou pe aceasta cale), pe care l-a...
- 31 Mar 2016, 14:46
- Forum: Discutii , Discussions
- Subiect: Sculele si dispozitivele ceasornicarului
- Răspunsuri: 350
- Vizualizări: 171485
Re: Sculele si dispozitivele ceasornicarului
tie cred ca iti trebuie asta totusi: http://www.okazii.ro/accesorii-ceasuri/altele/trusa-ceasornicarie-kit-ceasornicar-amator-gt-2097-a179003919 de la acest vanzator mi-am luat si o menghina de capace si o lupa, separate de trusa recomandata anterior, pot spune ca e accesibil ca pret, si e vanzator ...
- 31 Mar 2016, 14:37
- Forum: Discutii , Discussions
- Subiect: Sculele si dispozitivele ceasornicarului
- Răspunsuri: 350
- Vizualizări: 171485
Re: Sculele si dispozitivele ceasornicarului
eu pot sa-ti raspund din experienta similara: din pura pasiune si fara habar de ceasornicarie, am cumparat o trusa exact ca ce-a din link-ul de mai jos(fara nici un cadou), si m-am apucat de mesterit ... cred ca e ce-a mai buna pentru debut(ieftina si complexa), tinand cont ca, invatand mai multe lu...