Merci, am vrut initial sa-i pun o curea cu steagul rusiei dar mi s-a parut ca albul din lateral il "descentreaza"heimdalg scrie:Interesanta combinatie ceas - curea.
Căutarea a găsit 31 rezultate
- 18 Feb 2019, 23:15
- Forum: Ceasuri Rusesti
- Subiect: Arată ceasul rusesc pe care il porti.
- Răspunsuri: 1268
- Vizualizări: 603576
Re: Arată ceasul rusesc pe care il porti.
- 18 Feb 2019, 20:06
- Forum: Ceasuri Rusesti
- Subiect: Arată ceasul rusesc pe care il porti.
- Răspunsuri: 1268
- Vizualizări: 603576
- 29 Mai 2018, 16:15
- Forum: Discutii , Discussions
- Subiect: Poza Aradora, help!
- Răspunsuri: 2
- Vizualizări: 2683
Re: Poza Aradora, help!
Merci Claudiu,
Cu siguranta voi trece pe acolo daca nu voi gasi
Cu siguranta voi trece pe acolo daca nu voi gasi
- 25 Mai 2018, 16:01
- Forum: Discutii , Discussions
- Subiect: Poza Aradora, help!
- Răspunsuri: 2
- Vizualizări: 2683
Poza Aradora, help!
Salut, Sunt in domeniu grafica/marketing de vreo 10 ani si de ceva timp m-am apucat sa scriu o carte de branding, despre brandingul din Romania si as avea nevoie de o poza cu un ceas Aradora. Poza trebuie sa fie facuta intr-un mod anume si trebuie sa fie calitativa deoarece va fi doar poza respectiv...
- 15 Mai 2018, 12:30
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Cheita mecanis ETA 853
- Răspunsuri: 5
- Vizualizări: 3286
Re: Cheita mecanis ETA 853
Noroc ca am o bormasina mai maremihaieros scrie:Nu forta... ia un ciocan mai mare
Cam asa arata acum

- 14 Mai 2018, 18:40
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Cheita mecanis ETA 853
- Răspunsuri: 5
- Vizualizări: 3286
Re: Cheita mecanis ETA 853
Rezolvat.
Acum nu reusesc sa scot mecanismul, am scos cele 2 suruburi dar e incapatanat, nu vrea
Acum nu reusesc sa scot mecanismul, am scos cele 2 suruburi dar e incapatanat, nu vrea
- 14 Mai 2018, 17:10
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Cheita mecanis ETA 853
- Răspunsuri: 5
- Vizualizări: 3286
Re: Cheita mecanis ETA 853
Nope, nu a mersAlexvintage scrie:La anumite mecanisme, pe langa desurubarea partiala (2-3 spire) e necesara apasarea surubului pentru a putea extrage tija.
- 14 Mai 2018, 16:22
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Cheita mecanis ETA 853
- Răspunsuri: 5
- Vizualizări: 3286
Cheita mecanis ETA 853
Salut, Am cumparat un ceas Dogma si din cercetarile mele are mecanism ETA 853, dar nu sunt 100% sigur. Vreau sa-i scot cheita dar nu reusesc si nu vreau sa stric ceva, ajutor! Am desurubat putin acel mic surub dar doar s-a slabit cheita si a iesit 1-2 mm dar nu iese complet. Trebuie sa-l desurubez c...
- 15 Oct 2014, 11:49
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Am nevoie de o curea din piele.
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 2867
Re: Am nevoie de o curea din piele.
Am si eu un Timex asemanator, chiar este ceasul meu de zi cu zi si la fel, cureaua s-a distrus dar nu am gasit originala la fel asa ca am luat altceva si am pastrat catarama. Sau poti cauta pe ebay, stiu ca se gasesc ceva curele pentru Timex Expedition dar slabe sanse sa gasesti perfect la fel si co...
- 03 Oct 2014, 09:23
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Identificare ceas
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 2440
Re: Identificare ceas
stainless steel back... ruginit
- 02 Oct 2014, 09:56
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Cadran aburit la Seiko
- Răspunsuri: 2
- Vizualizări: 2031
Re: Cadran aburit la Seiko
A intrat ceva umezeala in el si/sau nu este ok pus capacul spate (poate sa fie de la garnitura). Ar fi ok sa mergi la un ceasornicar. Dar daca vrei sa incerci acasa, trage coronita sau desfa capacul spate, il bagi intr-o punga usor larguta si il pui la caldura (cat sa se abureasca), il tii cu fata i...
- 30 Sep 2014, 09:40
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: identificare ceasuri
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 2124
Re: identificare ceasuri
ceasurile sunt originale (nu stiu daca si cel de la D&G)
- 18 Sep 2014, 15:20
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Ceas Citizen
- Răspunsuri: 18
- Vizualizări: 10440
Re: Ceas Citizen
Romchrono sunt din Timisoara, nu se merita da dai banii pe o baterie si apoi transport pana in Bucuresti. Cauta un ceasornicar OK (intreaba cunostinte, prieteni) si intreaba sa folosesca baterii bune (Renata sunt cele mai bune). In functie de baterie o sa te coste 20-30 de lei. Ca o recomandare, sa ...
- 10 Sep 2014, 13:06
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Identificare Ceas Roger Dubuis
- Răspunsuri: 8
- Vizualizări: 4986
Re: Identificare Ceas Roger Dubuis
Deja 3 colegi au spus ca nu este original. Daca faci comparatia cu cel original o sa vezi ca difera foarte mult, de la butoane, la mecanism sau cadran.
Ceas ca al tau gasesti doar pe site-uri ce comecializeaza replici
http://www.replica-rolex.org.uk/roger-d ... 21057.html
Ceas ca al tau gasesti doar pe site-uri ce comecializeaza replici
http://www.replica-rolex.org.uk/roger-d ... 21057.html
- 10 Sep 2014, 09:39
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Identificare Ceas Roger Dubuis
- Răspunsuri: 8
- Vizualizări: 4986
