Căutarea a găsit 37 rezultate

de Fuzz
16 Aug 2013, 16:58
Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
Subiect: Problema Certina DS Podium Valgranges
Răspunsuri: 46
Vizualizări: 10954

Re: Problema Certina DS Podium Valgranges

Exista cateva modele de Mido care la aprox 1000 eur sunt COSC.
de Fuzz
10 Aug 2013, 10:26
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Ceas automatic max 1000 lei
Răspunsuri: 38
Vizualizări: 13951

Re: Ceas automatic max 1000 lei

eu am cumparat de la Bombastic si au fost ok. Recomand.
de Fuzz
02 Iul 2013, 12:51
Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
Subiect: Ce purtati astazi ?
Răspunsuri: 16348
Vizualizări: 5324538

Re: Ce purtati astazi ?

O chinezarie?
Imagine
de Fuzz
27 Mar 2013, 18:09
Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
Subiect: G-Shock : simply the best!
Răspunsuri: 44
Vizualizări: 34593

Re: G-Shock : simply the best!

Cu un G-shock care are WR 200 pot merge la piscina? Nu are capacul infiletat ci doar prins in 4 suruburi.
de Fuzz
12 Mar 2013, 12:16
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Sa cumpar un Philip Watch?
Răspunsuri: 12
Vizualizări: 4406

Re: Sa cumpar un Philip Watch?

Dati-mi voie sa va contrazic. Preturile nu sunt umflate, cel putin la ceasurile PW. Sunt exact cele de site-ul oficial la care se aplica o reducere foarte mare.
Eu chiar am verificat preturile oficiale PW. Puteti sa le verificati si voi la ei pe site.
de Fuzz
12 Mar 2013, 09:50
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Sa cumpar un Philip Watch?
Răspunsuri: 12
Vizualizări: 4406

Re: Sa cumpar un Philip Watch?

Eu nu inteleg cum le convine sau prin ce smecherie reusesc cei de la Fashion sa vanda PW la 30% din pretul de catalog. Sunt originale sau nu?
de Fuzz
10 Mar 2013, 18:16
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Informatii ceasuri dupa Amazon.co.uk
Răspunsuri: 3
Vizualizări: 1661

Re: Informatii ceasuri dupa Amazon.co.uk

De preferat un Casio solar, optional radiocontrolat. Scabi de grija schimbatului bateriei.
de Fuzz
09 Mar 2013, 11:35
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Informatii ceasuri dupa Amazon.co.uk
Răspunsuri: 3
Vizualizări: 1661

Re: Informatii ceasuri dupa Amazon.co.uk

Eu am cumparat de amazon, marfa vanduta chiar de magazin nu de altii. Am primit produsul prin DHL.
de Fuzz
26 Feb 2013, 17:38
Forum: Ceasuri Diverse
Subiect: 15.000 Days ... and Omega 715 Complet Callendar & Moon Phase
Răspunsuri: 19
Vizualizări: 14586

Re: 15.000 Days ... and Omega 715 Complet Callendar & Moon P

Sa-l porti sanatos! Cat a costat?
de Fuzz
18 Feb 2013, 19:00
Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
Subiect: Ultima achizitie
Răspunsuri: 13795
Vizualizări: 4665539

Re: Ultima achizitie

G-Shock 2310. Ce parere aveti?

Imagine
de Fuzz
19 Ian 2013, 01:03
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Alegere Seiko Premier
Răspunsuri: 9
Vizualizări: 3590

Re: Alegere Seiko Premier

Eu am primit factura si garantia internationala. Cel mai bine vorbeste cu ei, sunt foarte ok.
de Fuzz
18 Ian 2013, 22:27
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Alegere Seiko Premier
Răspunsuri: 9
Vizualizări: 3590

Re: Alegere Seiko Premier

Eu am cumparat de la Bombastic.ro si a fost foarte ok. Rautatile pe care le citisem despre ei au fost total neadevarate.
de Fuzz
14 Ian 2013, 16:44
Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
Subiect: Sfat achizitie - Hamilton vs Seiko vs Epos.
Răspunsuri: 51
Vizualizări: 13511

Re: Sfat achizitie - Hamilton vs Seiko vs Epos.

Dupa ce am mai studiat, dar si la sfatul unor colegi forumisiti, adaug un nou competitor: Nomos.

Deci, ce ati alege intre Epos si Nomos? Elvetian vs. nemtesc?

Ce i-a apucat pe nemti sa faca ceasuri? E mai apreciat un mecanism in-house decat unul consacrat, facut de terti?
de Fuzz
14 Ian 2013, 14:40
Forum: Identificari Ceasuri
Subiect: Evaluare Orex dama
Răspunsuri: 2
Vizualizări: 1165

Re: Evaluare Orex dama

Ma asteptam sa nu fie cine stie ce ca bani. Valoarea emotionala este mai importanta. Din pacate bratara nu este cea originala. Mi se pare ca la origini avea curea de piele, daca-mi mai aduc aminte, ceasul fiind de prin anii '90.
de Fuzz
14 Ian 2013, 14:06
Forum: Identificari Ceasuri
Subiect: Evaluare Orex dama
Răspunsuri: 2
Vizualizări: 1165

Evaluare Orex dama

Supun atentiei dvs. urmatorul model:

Imagine

Imagine

Ce parere aveti despre valoarea lui materiala? Imi puteti spune mai multe despre mecanism? Ati mai vazut modelul acesta, probabil banal?

Multumesc!