Căutarea a găsit 37 rezultate
- 16 Aug 2013, 16:58
- Forum: Intreaba Ceasornicarul ! Ask the Watchmaker!
- Subiect: Problema Certina DS Podium Valgranges
- Răspunsuri: 46
- Vizualizări: 10954
Re: Problema Certina DS Podium Valgranges
Exista cateva modele de Mido care la aprox 1000 eur sunt COSC.
- 10 Aug 2013, 10:26
- Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
- Subiect: Ceas automatic max 1000 lei
- Răspunsuri: 38
- Vizualizări: 13951
Re: Ceas automatic max 1000 lei
eu am cumparat de la Bombastic si au fost ok. Recomand.
- 02 Iul 2013, 12:51
- Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
- Subiect: Ce purtati astazi ?
- Răspunsuri: 16348
- Vizualizări: 5324538
Re: Ce purtati astazi ?
O chinezarie?


- 27 Mar 2013, 18:09
- Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
- Subiect: G-Shock : simply the best!
- Răspunsuri: 44
- Vizualizări: 34593
Re: G-Shock : simply the best!
Cu un G-shock care are WR 200 pot merge la piscina? Nu are capacul infiletat ci doar prins in 4 suruburi.
- 12 Mar 2013, 12:16
- Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
- Subiect: Sa cumpar un Philip Watch?
- Răspunsuri: 12
- Vizualizări: 4406
Re: Sa cumpar un Philip Watch?
Dati-mi voie sa va contrazic. Preturile nu sunt umflate, cel putin la ceasurile PW. Sunt exact cele de site-ul oficial la care se aplica o reducere foarte mare.
Eu chiar am verificat preturile oficiale PW. Puteti sa le verificati si voi la ei pe site.
Eu chiar am verificat preturile oficiale PW. Puteti sa le verificati si voi la ei pe site.
- 12 Mar 2013, 09:50
- Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
- Subiect: Sa cumpar un Philip Watch?
- Răspunsuri: 12
- Vizualizări: 4406
Re: Sa cumpar un Philip Watch?
Eu nu inteleg cum le convine sau prin ce smecherie reusesc cei de la Fashion sa vanda PW la 30% din pretul de catalog. Sunt originale sau nu?
- 10 Mar 2013, 18:16
- Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
- Subiect: Informatii ceasuri dupa Amazon.co.uk
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 1661
Re: Informatii ceasuri dupa Amazon.co.uk
De preferat un Casio solar, optional radiocontrolat. Scabi de grija schimbatului bateriei.
- 09 Mar 2013, 11:35
- Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
- Subiect: Informatii ceasuri dupa Amazon.co.uk
- Răspunsuri: 3
- Vizualizări: 1661
Re: Informatii ceasuri dupa Amazon.co.uk
Eu am cumparat de amazon, marfa vanduta chiar de magazin nu de altii. Am primit produsul prin DHL.
- 26 Feb 2013, 17:38
- Forum: Ceasuri Diverse
- Subiect: 15.000 Days ... and Omega 715 Complet Callendar & Moon Phase
- Răspunsuri: 19
- Vizualizări: 14586
Re: 15.000 Days ... and Omega 715 Complet Callendar & Moon P
Sa-l porti sanatos! Cat a costat?
- 18 Feb 2013, 19:00
- Forum: Poze, Cataloage, Clipuri - Pictures, Catalogues, Videos
- Subiect: Ultima achizitie
- Răspunsuri: 13795
- Vizualizări: 4665539
Re: Ultima achizitie
G-Shock 2310. Ce parere aveti?


- 19 Ian 2013, 01:03
- Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
- Subiect: Alegere Seiko Premier
- Răspunsuri: 9
- Vizualizări: 3590
Re: Alegere Seiko Premier
Eu am primit factura si garantia internationala. Cel mai bine vorbeste cu ei, sunt foarte ok.
- 18 Ian 2013, 22:27
- Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
- Subiect: Alegere Seiko Premier
- Răspunsuri: 9
- Vizualizări: 3590
Re: Alegere Seiko Premier
Eu am cumparat de la Bombastic.ro si a fost foarte ok. Rautatile pe care le citisem despre ei au fost total neadevarate.
- 14 Ian 2013, 16:44
- Forum: SOS - Ghidul cumparatorului - Goana dupa ceasuri
- Subiect: Sfat achizitie - Hamilton vs Seiko vs Epos.
- Răspunsuri: 51
- Vizualizări: 13511
Re: Sfat achizitie - Hamilton vs Seiko vs Epos.
Dupa ce am mai studiat, dar si la sfatul unor colegi forumisiti, adaug un nou competitor: Nomos.
Deci, ce ati alege intre Epos si Nomos? Elvetian vs. nemtesc?
Ce i-a apucat pe nemti sa faca ceasuri? E mai apreciat un mecanism in-house decat unul consacrat, facut de terti?
Deci, ce ati alege intre Epos si Nomos? Elvetian vs. nemtesc?
Ce i-a apucat pe nemti sa faca ceasuri? E mai apreciat un mecanism in-house decat unul consacrat, facut de terti?
- 14 Ian 2013, 14:40
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Evaluare Orex dama
- Răspunsuri: 2
- Vizualizări: 1165
Re: Evaluare Orex dama
Ma asteptam sa nu fie cine stie ce ca bani. Valoarea emotionala este mai importanta. Din pacate bratara nu este cea originala. Mi se pare ca la origini avea curea de piele, daca-mi mai aduc aminte, ceasul fiind de prin anii '90.
- 14 Ian 2013, 14:06
- Forum: Identificari Ceasuri
- Subiect: Evaluare Orex dama
- Răspunsuri: 2
- Vizualizări: 1165
Evaluare Orex dama
Supun atentiei dvs. urmatorul model:


Ce parere aveti despre valoarea lui materiala? Imi puteti spune mai multe despre mecanism? Ati mai vazut modelul acesta, probabil banal?
Multumesc!


Ce parere aveti despre valoarea lui materiala? Imi puteti spune mai multe despre mecanism? Ati mai vazut modelul acesta, probabil banal?
Multumesc!